Newsello.pl

Apple przedstawia Apple Intelligence: Twój osobisty system sztucznej inteligencji [WIDEO]

Na konferencji, która odbyła się 10 czerwca 2024 roku, Apple zaprezentował nie tylko nowe wersje systemów operacyjnych ale również innowacyjne rozwiązanie, które przyciągnęło największą uwagę. Mowa o Apple Intelligence.
Apple AI Fot: screen Youtube
Apple AI Fot: screen Youtube

Co to jest Apple Intelligence?

Apple Intelligence to nowoczesny system sztucznej inteligencji stworzony dla użytkowników iPhone’ów, iPadów i komputerów Mac. Dzięki połączeniu osobistego kontekstu użytkownika z potęgą modeli generatywnych, system ten dostarcza inteligentne i spersonalizowane rozwiązania.

Integracja z ekosystemem Apple

Apple Intelligence jest głęboko zintegrowany z najnowszymi systemami operacyjnymi Apple – macOS Sequoia, iOS 18 i iPadOS 18. Dzięki zaawansowanym układom scalonym Apple, system ten potrafi tworzyć i interpretować teksty oraz obrazy, wykonywać działania w różnych aplikacjach i wykorzystywać osobisty kontekst użytkownika, aby uprościć i przyspieszyć codzienne zadania. Technologia Private Cloud Compute ustanawia nowy standard ochrony prywatności, umożliwiając korzystanie z mocy obliczeniowej zarówno urządzenia, jak i dużych modeli na serwerach Apple.

Beta testy i przyszły rozwój

Oficjalne uruchomienie wersji beta Apple Intelligence planowane jest na jesień tego roku. Apple zapowiada, że niektóre funkcje i dodatki będą wprowadzane stopniowo, a pełna funkcjonalność, w tym wsparcie dla dodatkowych języków i platform, będzie dostępna w ciągu najbliższego roku. Na chwilę obecną, nie należy oczekiwać pełnej dostępności funkcji w języku polskim.

Rozwój Siri i nowe funkcje

Dzięki Apple Intelligence, Siri stanie się bardziej zaawansowana. Nowe możliwości obejmują generowanie niestandardowych emoji i obrazów, poprawę pisania, podsumowywanie treści oraz ograniczanie nieistotnych powiadomień. Apple współpracuje z OpenAI, aby zintegrować ChatGPT 4o z Siri oraz narzędziami do pisania. Siri będzie mogła korzystać z ChatGPT do realizacji niektórych zadań, zawsze pytając użytkownika o zgodę na udostępnienie informacji.

Wymagania sprzętowe

Korzystanie z Apple Intelligence będzie bezpłatne, jednak dostępne tylko na urządzeniach z chipem A17 Pro lub chipami z serii M. Oznacza to, że te zaawansowane funkcje będą dostępne na iPhone 15 Pro, iPhone 15 Pro Max oraz przyszłych modelach iPhone 16. Dla komputerów Mac wymagany jest procesor M1 lub nowszy, a dla iPadów – iPad Pro lub iPad Air z chipem M1 lub nowszym.

ip
Fot: screen Youtube 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również