Newsello.pl

System MES, WMS, CRM - wszystko co musisz wiedzieć

W dobie digitalizacji, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na automatyzację swoich procesów. Pomocnymi elementami w tych działaniach są nowoczesne systemy, dzięki którym osiągają one sukces technologiczny, oszczędzając przy tym czas i zasoby.
System MES, WMS, CRM
System MES, WMS, CRM

Wszystko, co musisz wiedzieć o systemie MES, WMS i CRM.

W dobie digitalizacji, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na automatyzację swoich procesów. Pomocnymi elementami w tych działaniach są nowoczesne systemy, dzięki którym osiągają one sukces technologiczny, oszczędzając przy tym czas i zasoby.

W tym artykule dowiesz się, czym są i do czego służą systemy MES, WMS i CRM, oraz jak można je wykorzystać w przedsiębiorstwie, niezależnie od jego wielkości.

System MES - co to jest? Definicja.

System MES (ang. Manufacturing Execution System) - System Realizacji Produkcji, służący do zbierania danych i informacji o poziomie realizacji zamówień, prosto z hali produkcyjnej. Nowoczesny system MES służy przede wszystkim do dokładnego monitorowania przebiegu produkcji oraz generowania wartościowych raportów, które pomagają w zwiększeniu jej produktywności i efektywności. Oprócz tego w systemie można znaleźć rzeczywisty czas pracy maszyn oraz pracowników, zarejestrowane błędy, harmonogramy nowych zleceń, aktualne stany magazynowe, podsumowania kosztów oraz przyszłe przeglądy, np. sprzętu.

Zastosowanie systemu MES.

System MES znajdzie zastosowanie tam, gdzie ma miejsce produkcja, czyli na hali produkcyjnej. Warto wiedzieć, że sprawdzi się on nie tylko na dużych halach, produkujących wiele towarów, ale również w przypadku małych produkcji. Dzięki niemu planowanie oraz realizacja procesu produkcyjnego są dużo mniej czasochłonne.

SYSTEM MES  - zalety naszego systemu do zarządzania produkcją.

Nasza propozycja systemu MES to wielozadaniowy system produkcyjny, pracujący w trybie online, który pozwala na zoptymalizowanie procesu produkcyjnego, co pomaga w późniejszym wzroście oszczędności. Nasze oprogramowanie minimalizuje możliwość popełnienia błędu w planowaniu oraz oblicza zapotrzebowanie materiałowe. Jest ono tworzone na zamówienie, dlatego wpasowuje się w spersonalizowane potrzeby klienta.

System WMS - co to jest?

WMS (ang. Warehouse Management System) - jest to magazynowy system, służący do zarządzania magazynem. Oprogramowanie to służy monitorowaniu przepływu towarów, koordynowaniu procesami i optymalizacji zadań w magazynie.

Zastosowanie systemu WMS

System WMS ma zastosowanie w wielu sektorach, w których jest obecny przepływ towarów, czyli w każdym magazynie, niezależnie od jego wielkości i sektora gospodarczego. Jest on szczególnie pomocny w większych magazynach posiadających dużą liczbę towarów. Pozwala on na wgląd do ilości towarów, zarządzanie procesem zamówienia i dostawy, śledzenie zamówień, a także szczegółowe raportowanie.

SYSTEM WMS  - zalety systemu do zarządzania magazynem online.

HDF WMS to nowoczesny program opracowany przez naszych profesjonalistów, służący do kompleksowego monitorowania przepływu towarów. Oprócz standardowych funkcji systemu WMS, t. j. zarządzanie przyjęciami, kontrolowaniem stanu magazynowego, czy procesami wysyłki, nasz system oferuje nieograniczony dostęp online, dzięki któremu możesz zarządzać magazynem z poziomu przeglądarki internetowej.

Każdego naszego klienta traktujemy indywidualnie, dlatego nasz system jest tworzony na zamówienie. Dzięki temu opracowane oprogramowanie idealnie dopasowuje się pod potrzeby przedsiębiorstwa. Kładziemy duży nacisk na optymalizację, monitorowanie oraz zarządzanie pracą magazynierów. Wszystkie operacje, które mają miejsce w HDF WMS są na bieżąco aktualizowane w chmurze, co zapewnia szybkie działanie programu.

System CRM - co to jest?

CRM (ang. Customer Relationship Management) - to system służący do zarządzania relacjami z klientami - zarówno aktualnymi, jak i tymi potencjalnymi. System ten jest niezwykle pomocny, jeśli zależy nam na zaspokojeniu potrzeb i zadowoleniu naszych klientów.

Zastosowanie CRM.

Głównym zastosowaniem systemu CRM jest przede wszystkim zarządzanie procesami sprzedażowymi oraz koordynacja pracy w firmie. CRM posiada zazwyczaj bazę klientów skupionych w jednym miejscu, dzięki czemu ich odnalezienie jest dużo prostsze. To nowoczesne oprogramowanie umożliwia także generowanie raportów, dzięki czemu przedsiębiorca otrzymuje możliwość monitorowania skuteczności swoich działań sprzedażowych.

Zalety systemu CRM ONLINE.

Nasz wielofunkcyjny program do zarządzania firmą przez internet pozwala na komunikację, dzięki czemu przepływ informacji jest niezwykle sprawny. Dzięki raportom generowanym przez system uzyskujesz niezawodne leady sprzedażowe, niezależnie od lokalizacji, ponieważ nasz system pracuje w trybie online. Otrzymujesz także możliwość wystawienia faktury VAT, proformy oraz faktury korygującej dla Twoich klientów. Z poziomu strony internetowej stworzysz atrakcyjną ofertę i wyeksportujesz do Exela dokładne raporty sprzedażowe oraz magazynowe, które po analizie zapewnią Ci efektywną optymalizację procesów w Twojej firmie. 

Podsumowanie

Dzięki swojej elastyczności wszystkie przedstawione w powyższym artykule systemy są uniwersalnymi rozwiązaniami, z których skorzystać może wiele branż. Niezależnie od wielkości, zarówno system MES, WMS, jak i CRM jest użytecznym narzędziem w małych, średnich i dużych przedsiębiorstwach. Pozwalają one na zautomatyzowanie wielu procesów, dzięki którym efektywnie zarządzasz firmą, magazynem i stroną internetową, a dodatkowo oszczędzasz czas i pieniądze.

Artykuł partnera

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również