Newsello.pl

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o numerach seryjnych swoich AirPodsów?

AirPodsy są słuchawkami lubianymi nie tylko przez fanatyków sprzętu z jabłkiem.
AirPods
AirPods

AirPodsy są słuchawkami lubianymi nie tylko przez fanatyków sprzętu z jabłkiem. Choć poza ekosystemem Apple ich funkcje bywają ograniczone, to nadal dają one świetny dźwięk i dobry czas pracy na baterii. Dlatego też na rynku jest ich sporo, ale zakupy nie zawsze kończą się satysfakcją. Dlatego warto sprawdzać numery seryjne.

Numery seryjne AirPods - co warto o nich wiedzieć i jak się to przydaje?

Szybki airpods serial number check na stronie https://applesn.info/airpods-serial-number/ to sposób na sprawdzenie sprzętu. Choć zwykle mówi się, że airpods serial number check ma znaczenie przy sprzęcie używanym, to i nowe słuchawki warto w ten sposób zweryfikować. Dlaczego?

  • Sprawdzenie oryginalności produktu. I nowe, i starsze generacje AirPodsów były, są i będą chętnie podrabiane. Numery seryjne są nadawane według specjalnie określonego algorytmu i można co prawda założyć, że ten będzie możliwy do rozszyfrowania, ale z całą pewnością większości producentów podróbek nie będzie się chciało prawidłowo oznaczać swoich wyrobów, więc szybki check pozwoli wykryć zdecydowaną większość podróbek.

  • Przygotowanie do napraw. Numer seryjny zawiera kilka istotnych informacji, które mogą być pomocne w przygotowaniu do napraw. Może to być na przykład miejsce produkcji, ponieważ różne zakłady używają minimalnie innych części lub narzędzi. Poza tym niekiedy weryfikacja numeru seryjnego może ujawnić na przykład poprzednie naprawy.

  • Weryfikacja gwarancji. Ponieważ gwarancja jest przypisywana do konkretnego produktu, to będzie można sprawdzić jej ważność właśnie przy weryfikacji numeru seryjnego. To ważne, ponieważ często kupuje się sprzęt, co do którego pewnych dat nie można być pewnym, a ważność gwarancji lub jej brak może być ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o zakupie konkretnego egzemplarza.

  • Sprawdzenie kompatybilności. Nawet w obrębie jednej generacji AirPodsów stosowano różne rozwiązania technologiczne i programistyczne, więc po numerze seryjnym często będzie można sprawdzić, czy dany model będzie kompatybilny z innym sprzętem lub oprogramowaniem. To ważne, bo już niedługo na rynku będzie na tyle dużo generacji, że trudno się w tym będzie połapać komukolwiek, poza prawdziwymi fanatykami Apple.

Jak numer seryjny może pomóc w odzyskaniu skradzionych AirPods?

Nie, ale może pomóc uchronić się przed zakupem kradzionych lub zgubionych przez kogoś AirPodsów. Oczywiście nie chodzi o to, żeby w jakichś notatkach policyjnych taki numer się pojawiał, a raczej o to, że właściciel słuchawek może włączyć tryb „Utracony” i wtedy będą one nieprzydatne dla kolejnych użytkowników.

Nie jest to oczywiście zabezpieczenie niemożliwe do obejścia, ale takie informacje są de facto powiązane z numerem seryjnym, więc jeśli się go sprawdzi, to może się okazać, że sprzedający mija się z prawdą, mówiąc o pochodzeniu słuchawek albo czasu ich używania.

Dlaczego tak mało osób zdaje sobie sprawę z ważności numeru seryjnego AirPodsów?

Skoro sprawdzenie numeru seryjnego jest łatwe i może dać wiele korzyści, to dlaczego nie jest powszechnie stosowane? Cóż – nawet jeśli nie zawsze uzyskuje się wszystkie poszukiwane informacje, to jest to nadal najlepszy sposób weryfikacji gwarancji czy autentyczności słuchawek. A niewiele osób korzysta z tego mechanizmu, bo nie każdy wie o jego istnieniu. Wiele osób też nie zdaje sobie sprawy ze skali produkcji podróbek – warto więc sprawdzać numer seryjny, bo nawet jeśli to nie rozwiązuje wszystkich problemów, to daje i tak mnóstwo odpowiedzi. 

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

System MES, WMS, CRM

System MES, WMS, CRM - wszystko co musisz wiedzieć

Nowości
czwartek, 01 czerwca 2023, 23:17
W dobie digitalizacji, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na automatyzację swoich procesów. Pomocnymi elementami w tych działaniach są nowoczesne systemy, dzięki którym osiągają one sukces technologiczny, oszczędzając przy tym czas i zasoby.

Zobacz również