Newsello.pl

Album Black Metalowy stworzony przez... A.I

Kolejny ciekawy eksperyment z siecią neuronową w roli głównej!
Album Black Metalowy stworzony przez... A.I
Album Black Metalowy stworzony przez... A.I

Ostatnimi czasy, coraz częściej słyszymy o kolejnych osiągnięciach naukowców, zajmujących się tworzeniem sztucznej inteligencji. Słyszymy o sieciach neuronowych, będących w stanie stworzyć ulepszone wersje samych siebie, docierają do nas wieści o tym, jak sztuczna inteligencja będzie nam pomagać w zwiększeniu bezpieczeństwa reaktorów jądrowych... jednak to wszystko jest wciąż dosyć abstrakcyjne i nie daje nam bezpośredniego pokazu możliwości sztucznej inteligencji.

Tym razem jednak jest inaczej - CJ Carr oraz Zack Zukowski, przeprowadzili eksperyment, którego wynikiem jest album muzyczny, stworzony przez sztuczną inteligencję.

Album nosi tytuł Coditany of Timeness i znaleźć możemy na nim 5 utworów. Proces twórczy, rozpoczął się od „wgrania” już istniejącego, stworzonego przez ludzi, albumu reprezentującego ten gatunek muzyczny (album Diotima, grupy Krallice). Następnie, po rozbicu utworów na fragmenty, A.I musiała zgadywać, jak będzie brzmiał kolejny dźwięk. W ten sposób, sieć neuronowa wyrobiła sobie swoją metodę działania, której efektem jest opisywany album (tytuły utworów, zostały stworzone przez stosowny algorytm).

Proces nauki trwał 3 dni, podczas którego A.I zgadywała ok. 5 mln razy. Jest to standardowa metoda nauki sztucznej inteligencji nowych działań – jej efekty widzieliśmy już przy okazji konfrontacji ludzkiego gracza w pojedynku ze sztuczną inteligencją w grach komputerowych (Dota 2) czy planszowych (Go), gdzie A.I... zwyciężała.

Jak dalej będzie wyglądała ewolucja robotów? Czy już wkrótce, światu zostanie przedstawiona prawdziwa, stworzona w przestrzeni cyfrowej, sztuczna świadomość? Na pewno jest to temat, który warto śledzić.

Posłuchaj, jak brzmi Black Metal od sztucznej inteligencji!

Źródła: futurism, musk.industries, pixabay

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Inne
poniedziałek, 21 grudnia 2020, 11:06
Aby ulokować swój produkt w Top 3, trzeba licytować pozycję na Ceneo. W artykule zdradzimy sposób, jak płacić mniej za licytowanie pozycji na Ceneo?

Zobacz również