Newsello.pl

Jakie słuchawki wybrać – nauszne czy douszne?

Szukasz słuchawek i nie wiesz, jaki model wybrać? Sprawdź wady i zalety różnych rodzajów słuchawek!
Jakie słuchawki wybrać – nauszne czy douszne
Jakie słuchawki wybrać – nauszne czy douszne

Szukasz słuchawek i nie wiesz, jaki model wybrać? Zastanawiasz się, czy lepiej sprawdzą się słuchawki nauszne, czy też douszne? Sprawdź wady i zalety obu tych rozwiązań i kup urządzenie, które lepiej będzie odpowiadało Twoim oczekiwaniom!

Zalety i wady słuchawek nausznych

Nauszne słuchawki są najczęściej wybierane do domu, choć wiele osób uznaje ich wyższość nad dousznymi i używa ich również podczas podróży miejskich i w plenerze. Zalety tych słuchawek są ogromne – dzięki dopasowaniu do głowy, stabilnie opierają się na uszach, więc są wygodne. Dają wrażenie bardziej przestrzennego dźwięku, co ma ogromne znaczenie w czasie rozgrywek wirtualnych – pozwala np. lepiej zlokalizować przeciwników online po samych dźwiękach. Dodatkowo są bezpieczne dla uszu, ponieważ nie mają styczności z kanałami usznymi – dzięki temu dźwięk jest bardziej realistyczny i nie zniekształca się. Dla niektórych poważną wadą mogą okazać się rozmiary takich słuchawek nausznych oraz ich waga – wielogodzinne noszenie ich może skutkować autentycznym zmęczeniem, a schowanie ich do torebki czy plecaka nieraz może stanowić spore wyzwanie.

                  

Zalety i wady słuchawek dousznych

Słuchawki douszne doskonale sprawdzają się szczególnie w przypadku osób uprawiających aktywności fizyczne, ale również uwielbiają je ci żyjący na pełnych obrotach. Niewielkie, łatwo mieszczą się w kieszeni, a po założeniu dobrze trzymają się w uszach – większość producentów dodaje do zestawu kilka kompletów gumek w różnych rozmiarach, aby użytkownik mógł je do siebie dopasować. Dźwięk dociera bezpośrednio do uszu z pominięciem małżowiny, można więc w ich przypadku liczyć na doskonałą jakość odsłuchiwanych piosenek. Choć słuchawki douszne są zdecydowanie częściej wybierane, to mają sporo wad. Przede wszystkim są dość inwazyjne – przez bezpośredni kontakt z kanałem usznym mają ogromny wpływ na słuch, dlatego też nie powinno się w nich słuchać muzyki zbyt głośno. Dodatkowo słyszalne są także wszelkie otarcia kabli o odzież lub skórę, co może irytować niektórych melomanów – aby wyeliminować ten problem wystarczy jednak przypiąć słuchawki do kurtki lub bluzy, korzystając z klipsa. Jeśli szukasz słuchawek dla siebie, zajrzyj tutaj: https://www.euro.com.pl/sluchawki.bhtml.

                  

Słuchawki bezprzewodowe – nauszne czy douszne?

Różnica pomiędzy słuchawkami bezprzewodowymi nausznymi i dousznymi jest taka sama, jak wyżej opisaliśmy. Jednak w przypadku modeli dousznych wyeliminowany lub zmniejszony zostaje problem słyszalności kabla ocierającego się o ubrania. Na bezprzewodowe słuchawki najczęściej decydują się sportowcy i wówczas wybierają wygodniejsze dla nich modele dokanałowe. Jeśli jednak szukasz słuchawek bezprzewodowych do innych celów, rozważ zakup produktu nausznego. Dzięki ich większym gabarytom są bowiem w stanie pomieścić w sobie większe akumulatory, co bezpośrednio przekłada się na czas pracy urządzenia bez konieczności ponownego ładowania. Słuchawki nauszne osiągają naprawdę imponujące wyniki, często sięgające kilkudziesięciu godzin pracy.

Artykuł Partnera

shutterstock.com/pl/

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Inne
poniedziałek, 21 grudnia 2020, 11:06
Aby ulokować swój produkt w Top 3, trzeba licytować pozycję na Ceneo. W artykule zdradzimy sposób, jak płacić mniej za licytowanie pozycji na Ceneo?

Zobacz również