Newsello.pl

Chcą pomóc osobom z nowotworami krwi, grając przez 2 dni na komputerach

Nie od dziś wiadomo, że internet i komputery, to narzędzia, które dają możliwość, by zrobić sporo dobrego! Oto kolejna, szlachetna inicjatywa.
Chcą pomóc osobom z nowotworami krwi, grając przez 2 dni na komputerach
Chcą pomóc osobom z nowotworami krwi, grając przez 2 dni na komputerach

Najsłynniejsze nazwiska polskiej sceny gamingowej i znani artyści, tacy jak Łozo oraz Jankes, spotkają się w Warszawie, by 9-10 grudnia grać w popularne gry. W ten sposób podczas NVIDIA CHARITY STREAM przez 36 godz. będą zachęcać do przekazywania darowizn na Fundację DKMS. Wszystko będzie można oglądać dzięki transmisji online.

W tej charytatywnej akcji wezmą udział gracze i ich zaproszeni goście. Event rozpocznie się w sobotę, 9 grudnia o godzinie 12:00, a uczestnicy zaczną grać w najpopularniejsze gry („PlayerUnknown’s Battlegrounds”, „Fortnite”, „Destiny 2”, „Counter Strike: Global Offensive”) w studiu w Warszawie. Łącznie wszyscy spędzą na graniu 36 godzin.

Klikać i zabawiać, czyniąc dobro
Przez cały czas na oczach internautów, uczestnicy gamingowego wyzwania, poza graniem, będą mieli do wykonania różne zadania ze studia, swojego domu lub garażu. Popularny wokalista „Łozo” dołączy do graczy w studiu w niedzielę, 10 grudnia, w godzinach 14-16. Tego samego dnia w godz. 18-20 Krzysztof „Jankes” Jankowski, prezenter znany z Radia ESKA i TVP2, wraz z pracownikami fundacji opowie jak zapisać się do bazy potencjalnych Dawców szpiku (sam w niej figuruje).

Oprócz nich w wyzwaniu wezmą udział m.in. popularni influencerzy: Rezigiusz Wierzgoń (prawie 3 mln subskrybentów na YouTubie) czy Piotr „Izak” Skowyrski (ponad 1,5 mln subskrybentów), który komentował w telewizji mecz Polska-Niemcy w czasie Mistrzostw Europy 2016.

Nie zabraknie także warstwy artystycznej, a to za sprawą specjalistki od makijażu i YouTuberki Dorota’s Freaks, która zadba ona o klimatyczny makijaż graczy obecnych w warszawskim studiu, upodabniając ich do postaci z gier.

Edukacja poprzez zabawę
Całe przedsięwzięcie będzie można oglądać w internetowej transmisji na kanale Nvidii w serwisie Twitch. Przez cały czas uczestnicy NVIDIA CHARITY STREAM będą namawiać widzów do rejestrowania się w bazie potencjalnych Dawców szpiku i przekazywania pieniędzy na Fundację DKMS. Szuka ona Dawców dla Pacjentów z nowotworami krwi, potrzebujących przeszczepienia komórek macierzystych szpiku. Akcja ma także za zadanie poszerzać wiedzę na temat dawstwa.

Z raportu ośrodka badawczego TNS Polska dla naszej fundacji wynika, że czterech na pięciu Polaków opowiada się za ideą dawstwa szpiku, a jednocześnie ponad dwie trzecie Polaków nie wie, co to tak naprawdę oznacza – tłumaczy dr Tigran Torosian, lekarz hematolog i dyrektor medyczny Fundacji DKMS. – Tymczasem szpik pobiera się nie poprzez nakłuwanie kręgosłupa, jak sądzi wiele osób, ale z kości biodrowej. Niczym to Dawcy nie grozi. Zresztą od dawna w ogromnej większości przypadków komórki macierzyste pobiera się z krwi obwodowej – podkreśla.

Jak co roku w okresie przedświątecznym firma NVIDIA mobilizuje społeczność graczy do podzielenia się swoją pasją i wsparcia szczytnego celu. – Ta edycja jest wyjątkowa, bo nie zbieramy wyłącznie pieniędzy dla Fundacji DKMS, ale również chcemy edukować. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie liczba osób zarejestrowanych w bazie potencjalnych Dawców szpiku znacznie wzrośnie – zaznacza Jan Adryański, Community, PR Manager Central Eastern Europe w NVIDIA.

Partnerem inicjatywy jest też firma ACER. – Od samego początku wiedzieliśmy, że warto pomóc. Żadnemu rodzicowi nie trzeba długo tłumaczyć jak ważne jest zdrowie dzieci. Tym bardziej, jeśli najmłodsi muszą toczyć ciężką walkę z chorobą nowotworową. Każde wsparcie finansowe może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia najmłodszych i powinniśmy o tym pamiętać podczas oglądania transmisji - mówi Tomasz Szymański, Marketing Manager Eastern Europe w Acer. - Z naszej strony zapewnimy najwyższej jakości sprzęt, z którego korzystają najlepsi e-sportowcy w kraju i za granicą. Od lat bierzemy udział w turniejach i wydarzeniach charytatywnych, angażujących społeczność skupioną wokół profesjonalnych graczy komputerowych – dodaje.

Rok temu uczestnicy wydarzenia grali dla Przylądka Nadziei i udało się wtedy uzbierać kwotę 73 436 zł. Z kolei dwa lata temu akcja była organizowana dla podopiecznych Kliniki Budzik, walczącej o wybudzanie dzieci w śpiączce.

Szczegółowy program całego wydarzenia jest dostępny na stronie Nvidii w odpowiednie zakładce. Tam też można dokonać wpłat na rzecz Fundacji DKMS.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak suszyć pranie? Oto wady i zalety dostępnych metod! [fot. Pixabay]

Jak suszyć pranie? Oto wady i zalety dostępnych metod!

Inne
piątek, 17 sierpnia 2018, 13:44
Mimo że w teorii nie ma w tym żadnej filozofii, to suszenie prania czasami może sprawiać niemałe problemy – zwłaszcza, jeśli powiesimy mokre rzeczy w nieodpowiednim miejscu. Dowiedz się jak skutecznie suszyć ubrania!
Nauka internetu dla seniorów z bezpłatnymi materiałami Aasy Netu [fot. materiały prasowe / Aasy Netu]

Nauka internetu dla seniorów z bezpłatnymi materiałami Aasy Netu

Inne
środa, 25 lipca 2018, 11:23
Komputery połączone z internetem to narzędzia, które umożliwiają rozwijanie swoich pasji i ułatwiają codzienne życie. Osoby, które się wychowały bez dostępu do sieci, nie powinni być z niej wykluczeni. Oto jak nauczyć bliskich korzystania z internetu!

Zobacz również