Newsello.pl

Co cechuje najlepsze narzędzia? Poznaj zalety nowoczesnych rozwiązań!

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, gdy sięgamy po naszą wysłużoną kosiarkę lub wiertarkę, a ona okazuje się odmawiać posłuszeństwa. Sprawdźmy, o czym warto pamiętać, wybierając nowe narzędzia!
Co cechuje najlepsze narzędzia? Poznaj zalety nowoczesnych rozwiązań! [fot. materiały prasowe PR Expert]
Co cechuje najlepsze narzędzia? Poznaj zalety nowoczesnych rozwiązań! [fot. materiały prasowe PR Expert]

Sezon prac w domu i ogrodzie zaczął się na dobre, co może się wiązać z pewnymi nieprzyjemnymi sytuacjami...

Wszyscy to znamy – stare, sprawdzone urządzenia jak co roku wiernie czekają na nas w garażu. Wystarczy tylko po nie sięgnąć, by odkryć przykrą niespodziankę – nie działają! Trzeba wtedy pozwolić im odejść na emeryturę, a w ich miejsce zatrudnić nowych pomocników. Warto wtedy rozważyć wybranie narzędzi, które wykorzystują najnowsze rozwiązania, gwarantujące lepszą wydajność, większą wytrzymałość, oraz mniejsze zużycie energii.

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań, są narzędzia akumulatorowe. Sprawdźmy, co sprawia, że tak wiele osób decyduje się właśnie na nie!

Akumulator znaczy wygoda

Szybki rozwój technologii sprawił, że nasze życie wypełnione jest udogodnieniami. Zamiast urządzeń z silnikiem spalinowym (dymiącymi i hałasującymi) czy elektrycznym, wymagającym kabla zasilającego, każdy może sięgnąć po znacznie cichsze i poręczniejsze urządzenia akumulatorowe. Te mają kilka cech, które radykalnie ułatwiają życie ich użytkownikom. Jednym z najważniejszych plusów jest brak przewodu zasilającego. Dzięki temu unikamy kilku zagrożeń i niedogodności:

  1. Nie jesteśmy zależni od odległości od gniazda zasilającego.
  2. Nie musimy się obawiać przerwania kabla, co mogłoby doprowadzić do porażenia prądem tych, którzy znajdują się w pobliżu.
  3. Nie zniszczymy roślin i przedmiotów znajdujących się blisko urządzenia, np. kosiarki, kosy, dmuchawy czy nożyc do żywopłotu (a tak bywa, gdy za urządzeniem ciągniemy długi, ciężki przewód elektryczny).
  4. Urządzenia akumulatorowe są łatwiejsze w obsłudze (szczególnie od tych, które napędza silnik spalinowy).

Poza tym, decydując się na maszyny ogrodowe wyposażone w akumulator, stajemy się bardziej „eko” – kiedy pracujemy, nie ciągnie się za nami przykry zapach spalin, a także nie zatruwamy powietrza, którym oddychają nasze rośliny – mówi Marcin Salata, menadżer produktu w Lange Łukaszuk. –  Nie powodujemy też takiego hałasu, jaki towarzyszy użyciu silnika spalinowego – dodaje.

Bezszczotkowy, czyli wydajny i długowieczny

Decydując się na taką akumulatorową rewolucję, warto wziąć po uwagę te narzędzia, które wykorzystują silnik bezszczotkowy, który cechują ponadprzeciętna wydajność i trwałość.

We wnętrzu tego typu silników nie ma ruchomych, szybko obracających i nagrzewających się szczotek, które z czasem się zużywają i wymagają wymiany. Jak podkreśla Marcin Salata z Lange Łukaszuk, jest co najmniej kilka powodów, dla których warto się zdecydować na silnik bezszczotkowy w domowych urządzeniach:

  • większa wydajność;
  • wyższa nawet o ponad 30 procent moc silnika (przy tej samej masie);
  • znacznie szerszy zakres dostępnych prędkości urządzenia;
  • brak konieczności konserwacji i wymiany szczotek;
  • zdecydowanie dłuższa żywotność;
  • prostota obsługi.

Żeby w pełni wykorzystać zalety takich urządzeń, warto sprawdzić, ile akumulatorów i jakiej pojemności znajduje się w zestawie. To bowiem determinuje długość pracy. Najlepiej więc obliczyć, jakiej pojemności potrzebujemy, aby poradzić sobie z przydomowym trawnikiem, żywopłotem czy drewnem na zimę, dzięki czemu będziemy mogli zaopatrzyć się w odpowiedni zapas baterii.

Dbamy o trawnik

Skoro już wiemy, jakie cechy charakteryzują najlepsze narzędzia, to pomyślmy chwilę, do czego będą nam one potrzebne!

Wszyscy wiemy, że nie ma ładnego trawnika bez dobrej kosiarki, więc jeżeli chcemy doprowadzić nasz ogród do porządku, to jest niezbędny zakup.

Jednym z urządzeń, które poradzi sobie z takim wyzwaniem jest GR2500407UB Greenworks. To mocna, wydajna kosiarka z segmentu 40 V z bezszczotkowym silnikiem. Pozwala jednorazowo ciąć pas trawy o szerokości 46 cm – wyjaśnia Marcin Salata z Lange Łukaszuk. – Jest wyposażona w system prostej regulacji, który obejmuje aż 7 poziomów cięcia. Poza tym posiada funkcję mulczowania. Taki zabieg poprawia kondycję naszego trawnika – dodaje.

Wyjaśnijmy, na czym polega mulczowanie: maszyna automatycznie rozdrabnia skoszoną trawę i równo pokrywa nią całą powierzchnię. Z czasem taka warstewka pokosu zapewnia naszemu trawnikowi naturalny nawóz.

Żeby po takim zabiegu nasze otoczenie wyglądało estetycznie, nasz domowy warsztat powinna uzupełnić precyzyjna podkaszarka. To kompaktowe, lekkie urządzenie znakomicie sprawdza się w oczyszczaniu z trawy trudno dostępnych miejsc, które musimy pominąć, ze względu na budowę i gabaryty tradycyjnej kosiarki.

Dzięki wyposażeniu w opcję krawędziarki, takie urządzenie pozwala nam precyzyjnie wyrównywać linie, np. między trawą a kostką brukową. Dzięki zastosowaniu dwuczęściowego wału łatwo je transportować.

Kończąc porządkowanie trawnika, na pewno przyda nam się dmuchawa, która pozwoli wyczyścić wszystkie zakamarki ogrodu z zalegających w nich śmieci (trawy, patyków, liści itd.). Co cechuje dobrą dmuchawę akumulatorową?

Niska waga, miękki uchwyt i funkcja stałej kontroli prędkości wydmuchu pozwalają na niezwykle komfortową pracę – podsumowuje Marcin Salata.

Z tą wiedzą, wybór narzędzi na pewno będzie o wiele prostszy, a my będziemy bardziej zadowoleni z zakupów, dzięki którym przygotowanie ogrodu okaże się być znacznie prostsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Inne
poniedziałek, 21 grudnia 2020, 11:06
Aby ulokować swój produkt w Top 3, trzeba licytować pozycję na Ceneo. W artykule zdradzimy sposób, jak płacić mniej za licytowanie pozycji na Ceneo?

Zobacz również