Newsello.pl

Historia Science Fiction na kanale AMC!

Najsłynniejsi twórcy Sci-Fi, na czele z samym Jamesem Cameronem, opowiedzą o tym wyjątkowym gatunku w telewizyjnej serii, która odkryje przed nami tajemnicę sukcesu fantastyki naukowej!
Historia Science Fiction na kanale AMC! [fot. materiały prasowe]
Historia Science Fiction na kanale AMC! [fot. materiały prasowe]

Science fiction to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych kierunków w sztuce, który możemy obserwować zarówno w książkach, filmach czy grach komputerowych. Wizje przyszłości od zawsze fascynowały ludzi i inspirowały kolejne pokolenia twórców. Historię rozwoju tego niezwykłego gatunku prześledzi stacja AMC, zabierając nas w niezwykłą podróż w świat twórców i artystów, którzy najbardziej się mu przysłużyli. Oto  „James Cameron: historia science fiction”.

„James Cameron: historia science fiction”

Seria, podzielona będzie na 6 odcinków, w których odkryjemy korzenie gatunku, przyjrzymy się futurystycznym wizjom jego twórców i dowiemy się, co najbardziej ich fascynuje. Seria obfituje w wywiady ze słynnymi twórcami i artystami, których kariera miała wielki wpływ na rozwój gatunku science fiction, m.in. Stevenem Spielbergiem, George’em Lucasem, Ridleyem Scottem, Christopherem Nolanem, Arnoldem Schwarzeneggerem, Willem Smithem i Sigourney Weaver.

Producentami wykonawczymi serii „James Cameron: historia science fiction” są James Cameron, Maria Wilhelm, Ken Druckerman oraz Banks Tarver z ramienia Left/Right TV. Współtwórcami serii są showrunner Jeff Cooperman oraz Mike Mezaros.

Polska premiera serialu „James Cameron: historia science fiction” odbędzie się na kanale AMC w poniedziałek 7 maja o godz. 21:00. Na kolejne odcinki zapraszamy w każdy poniedziałek o tej samej porze.

AMC i wiedza o świecie

„AMC Visionaries” to seria dokumentalna, w której przełomowi artyści przedstawiają wcześniej nieopowiedzianą historię poszczególnych gatunków. Oprócz wyemitowanego już serialu „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu”, stacja AMC ogłosiła już kolejne projekty wchodzące w skład serii, w tym m.in. „AMC Visionaries: Eli Roth’s History of Horror” oraz „AMC Visionaries: Rap Yearbook”.

Więcej informacji o kanale AMC Polska oraz aktualnych premierach do znalezienia na oficjalnej stronie stacji i social media.

Plakat programu

fot. materiały prasowe

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Inne
poniedziałek, 21 grudnia 2020, 11:06
Aby ulokować swój produkt w Top 3, trzeba licytować pozycję na Ceneo. W artykule zdradzimy sposób, jak płacić mniej za licytowanie pozycji na Ceneo?

Zobacz również