Newsello.pl

HP podsumowuje Poznań Game Arena 2017

Poznań Game Arena, największe targi gier i rozrywki multimedialnej w Polsce, które odbyły się 6-8 października br. były niezwykle widowiskowe.
HP podsumowuje Poznań Game Arena 2017 – emocjonujące turnieje, nowości dla graczy oraz tłumy fanów
HP podsumowuje Poznań Game Arena 2017 – emocjonujące turnieje, nowości dla graczy oraz tłumy fanów

Liczne nowości sprzętowe, jakie zaprezentowała firma HP budziły wiele emocji, podobnie jak  finał Pucharu Polski Cybersport w League of Legends, którego zwycięzca, drużyna Pompa Team, już za niecałe dwa tygodnie pojedzie do Pragi na zawody OMEN by HP League of Legends Combat. Co więcej, strefa OMEN by HP okazała się najciekawszym miejscem spotkań graczy, zdobywając nagrodę za najlepsze stoisko. 

Za nami Poznań Game Arena 2017, targi które w miniony weekend obfitowały w masę sprzętowych premier, pasjonujące turnieje oraz możliwość spotkania niesamowitych ludzi, którzy nie wyobrażają sobie życia bez e-sportu. Trzydniowe święto graczy przyciągnęło w tym roku do Poznania ponad 72 000 uczestników . Tłumy przez wszystkie dni można było zobaczyć nie tylko w kolejkach przed wejściem, ale też na stoisku OMEN by HP, które przez cały czas rozkręcali BladyKris oraz PeJot, wspierani przez Kalucha i Sheo – influencerzy odpowiadali na pytania widzów, rozdawali masę nagród i grali wspólnie z fanami na najnowszych komputerach HP. Chętni podczas trwania imprezy mogli także zagrać na stoisku OMEN by HP w turnieju Counter-Strike: Global Offensive, w którym do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

- Poznań Game Arena 2017 zarówno dla organizatorów jak i dla HP okazało się wielkim sukcesem, co odzwierciedla duże zainteresowanie oraz ilość graczy, którzy odwiedzili stoisko HP. Chcieliśmy dać im możliwość sprawdzenia naszych najnowszych desktopów i notebooków w warunkach, do których zostały przeznaczone. Gratulujemy również drużynie Pompa Team, która wygrała we wspieranych przez nas finałach Pucharu Polski Cybersport i już za niespełna dwa tygodnie będzie reprezentować Polskę na turnieju OMEN by HP League of Legends Combat. Bardzo cieszy nas nagroda ACANTHUS AUREUS - byliśmy pierwszy raz na PGA i od razu zostaliśmy zauważeni - powiedziała Luiza Dzienkiewicz-Kobus, PS Marketing Manager, HP Inc Polska.

Na PGA 2017 odwiedzający mieli nie tylko okazję zapoznać się z najnowszymi desktopami i laptopami dla graczy OMEN by HP, monitorami gamingowymi czy akcesoriami do gier, które powstały we współpracy ze SteelSeries, ale przede wszystkim sprawdzić ich możliwości. Dużym zainteresowaniem cieszyło się urządzenie, które możemy spokojnie zapakować do plecaka. OMEN X Compact Desktop to niewielki komputer, który ma własną baterię i w połączeniu z bardzo wydajnymi podzespołami (wewnątrz procesor Intel Core 7 oraz karta graficzna GeForce GTX 1080) tworzy idealny, praktycznie bezprzewodowy zestaw pod VR.

Kulminacją PGA 2017 były finały Pucharu Polski Cybersport w CS:GO oraz LoL-a. W przypadku Counter Strike najlepszą ekipą okazała się organizacja PRIDE, jednak fanów HP, a zwłaszcza League of Legends bardziej interesował niedzielny finał, w którym naprzeciw siebie stanęły ekipy Pompa Team oraz Illuminar Gaming.

Tytuł obroniła drużyna Pompa Team, która w finałowym pojedynku pokonała przeciwników z wynikiem 2:0 i zdobyła 12 000 zł. Zwycięzcy pojadą także na międzynarodowy turniej OMEN by HP League of Legends Combat, który odbędzie się w czeskiej Pradze, w dniach 20-22 października podczas imprezy For Games!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

HP Sprocket – kieszonkowa drukarka!

HP Sprocket – kieszonkowa drukarka!

Nowości
środa, 22 listopada 2017, 12:49
Świat pędzi, a my coraz częściej uwieczniamy piękne chwile na ekranach telefonów... a gdyby tak w każdej chwili, można byłoby je uwiecznić na papierze?
Najlepsze projekty VR i AR na European VR/AR Congress

Najlepsze projekty VR i AR na European VR/AR Congress

Nowości
środa, 15 listopada 2017, 12:17
Już 23-24 listopada w Warszawie odbędzie się największa konferencja poświęcona wykorzystaniu technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w medycynie, architekturze, marketingu i rozrywce.

Zobacz również