Newsello.pl

HP prezentuje nowe komputery PC klasy Premium na Festiwalu Filmowym w Cannes

Urządzenia o niedoścignionej wydajności i unikalnym wzornictwie pomagają twórcom cyfrowych treści przesuwać artystyczne granice.
HP ENVY
HP ENVY
W czasie 14. wizyty na Festiwalu Filmowym w Cannes firma HP Inc. kontynuuje swoją 75-letnią historię innowacji w produkcji filmowej. Tym razem na festiwalu zaprezentowała najnowsze urządzenia, które zmienią sposób, w jaki twórcy i artyści będą projektować i współpracować. Firma HP jest znana z stacji roboczych i monitorów szeroko wykorzystywanych w branży filmowej. Dlatego  jej nowe laptopy klasy Premium – Spectre x2, ENVY x360 i ENVY z pewnością zainspirują nowe pokolenie cyfrowych twórców. Wyróżnia je bowiem doskonała wydajność, wyjątkowe wzornictwo i innowacyjność.

- Na Festiwalu Filmowym w Cannes najwięksi światowi filmowcy i artyści swoimi dziełami opowiadają wyjątkowe historie. Także nasze produkty zostały zaprojektowane tak, aby inspirować i wyzwalać w użytkownikach pokłady kreatywności – powiedział Ron Coughlin, szef działu Perosnal System,  HP Inc. – Zaprezentowane dziś linie komputerów Spectre i ENVY nie tylko pobudzają wyobraźnię, ale pomagają twórcom na całym świecie w poszukiwaniu nowych środków wyrazu.

Każdy detal komputerów HP Spectre i ENVY został zaprojektowany tak, aby przesuwać granice kreatywności i uwalniać pokłady nowych możliwości, co pozycjonuje HP  w ścisłej czołówce twórców awangardowych innowacji. Śmiałe koncepcje inżynierskie i nowoczesna konstrukcja z pewnością przemówią do pokolenia, które chętnie wykorzystuje technologię jako” środek do wyrażania siebie”. Spectre x2, pierwszy luksusowy komputer HP z odłączanym ekranem zaprojektowany pod kątem funkcji Windows Ink oferuje pełny pakiet, w tym precyzyjną kontrolę nad piórem sprawdzoną przez społeczność artystów, która zachwyci cyfrowych twórców. Nowe laptopy ENVY x360 i ENVY zapewniają niespotykaną wydajność, pozwalając użytkownikom pracować, tworzyć i bawić się bez żadnych kompromisów pod względem stylu lub funkcjonalności.

- Byłem naprawdę zdziwiony tym, jak innowacyjne rozwiązania HP zainspirowały mnie do twórczego podejścia w mojej pracy i poznawania nieznanych mi dotąd obszarów. Przykładowo funkcja Ink w urządzeniach HP pozwala wizualnie uchwycić ludzkie emocje i energię w zupełnie nowy sposób. Dzięki temu mogę  zaangażować ludzi w głębszą, zbiorową narrację, z której istnienia dotychczas nawet nie zdawałem sobie sprawy – powiedział Jordan Nickel (POSE), artysta i wizjoner.  Współpraca z HP nad tym ekscytującym, debiutującym w Cannes projektem była wyjątkowym doświadczeniem, umożliwiającym mi dalsze uprawianie progresywnej sztuki.

HP Spectre x2  to wydajność procesorów Intel Core 7. generacji, wytrzymałość zawiasu z nierdzewnej stali i obsługa funkcji Windows Ink w komputerze z odłączanym ekranem
•    Precyzyjne rysowanie w każdym trybie. Pióro z certyfikatem Windows Ink jest wrażliwe na nacisk, więc aspirujący artyści i twórcy mogą uzyskać szeroką gamę kreatywnych efektów, od zróżnicowanej grubości linii do subtelnego cieniowania i kolorowania. Ponadto wykonana ze stali nierdzewnej podpórka w kształcie litery U o zakresie ruchu 165 stopni umożliwia rysowanie pod dowolnym kątem i w każdych okolicznościach, jednocześnie zapewniając niezwykłą wytrzymałość w codziennym użytkowaniu.
•    Wzmocniona konstrukcja z materiałami wysokiej klasy. Aluminiowa obudowa produkowana na obrabiarce CNC i ciemnosrebrne wykończenie z podstawką w kolorze miedzi to idealne połączenie wysokiej wytrzymałości i wyrafinowanego wzornictwa.
•    Jasny, mocny ekran. Żywy ekran o przekątnej 12,3” i rozdzielczości 3K2K (3000x2000)  z 6 milionami pikseli oferuje nowy poziom rozrywki HD i umożliwia pracę w różnych warunkach oświetleniowych, zapewniając lepszą czytelność i widoczność fotografom i artystom graficznym.
•    Wytrzymała odłączana klawiatura. Pełnowymiarowa klawiatura z szybko reagującym szklanym touchpadem jest wyposażona w mocny magnes, który utrzymuje ją na miejscu w każdym trybie pracy.
•    Kamery wysokiej rozdzielczości. Tylna kamera o rozdzielczości 13MP, przednia kamera 5MP z szerokim zakresem dynamicznym (WDR) oraz kamera na podczerwień na użytek Windows Hello.
•    Długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym i HP Fast Charge.  Bateria starcza nawet na 8 godzin pracy ,  technologia HP Fast Charge,  ładuje urządzenie od 0% do 50% w ciągu 30 minut.

Laptop HP ENVY 13 wyznacza nowe standardy mobilnej wydajności i produktywności, a ENVY 17 dorównuje wydajnością komputerom biurkowym
•    Wzornictwo .Wytrzymała metalowa obudowa w kolorze naturalnego srebra lub jedwabistego złota z eleganckim, podnoszącym sie zawiasem pozwala na swobodny przepływ powietrza, jednocześnie oferując większy komfort pisania.
•    Nieograniczona kreatywność. Laptop jest wyposażony w ekran UHD zawierający ponad 8 milionów pikseli, cztery głośniki z oddzielnymi wzmacniaczami oraz kamerę HD WDR z szerokim kątem widzenia, co pozwala płynnie przechodzić od pracy do trybu rozrywki.
•    Bezpieczeństwo. Opcjonalne urządzenie HP Secure Pad z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych oraz obsługa Windows Hello zapewniają, bezpieczeństwo i wygodę.
•    Wydajność, która pozwala na więcej. Praca wielozadaniowa jest łatwa dzięki najnowszym procesorom  Intel® Core™-i3, Intel® Core™-i5 i Intel® Core™-i7, a opcjonalna karta graficzna NVIDIA®  zapewnia większą rozdzielczość, krótszy czas reakcji i żywsze barwy osobom edytującym zdjęcia lub filmy.

Wszechstronny komputer konwertowalny HP ENVY x 360 15.6” może działać jako laptop lub tablet w każdym środowisku
•    Konwertowalna konstrukcja. Ekran z ledwie widocznym obramowaniem, jednoczęściowa obudowa z aluminium i płynnie działający zawias zapewniają wysoką jakość i trwałość w każdym trybie pracy. Modele z procesorem Intel są oferowane w kolorze naturalnego srebra, a modele z procesorem AMD – w kolorze ciemnopopielistego srebra.
•    Ekran gotowy do rysowania i streamingu. Certyfikowana obsługa Windows Ink i precyzyjny rysik N-tig pozwalają łatwo robić notatki lub adnotować dokumenty zupełnie tak, jak piórem na papierze, a opcjonalny ekran UHD IPS oferuje ponad 8 milionów pikseli do oglądania wideo albo szczegółowej edycji obrazu.
•    Nowy standard produktywności. Sprawdzona wydajność i swoboda wyboru pozwalają użytkownikom łatwo pracować wielozadaniowo z najnowszymi procesorami (7,8) Intel® Core™-i5 and Intel® Core™-i7,  AMD A9 i A12, a możliwość zainstalowania nawet 16 GB pamięci DDR4 gwarantuje płynne działanie wielu aplikacji jednocześnie.

Ceny i dostępność*
•    HP Spectre x2 będzie dostępny na wybranych rynkach EMEA od czerwca br. w cenie od 1599 euro.
•    HP ENVY x360 15 będzie dostępny w regionie EMEA od czerwca br. w cenie od 899 euro z procesorem Intel i od 749 euro z procesorem AMD.
•    HP ENVY 13 będzie dostępny w regionie EMEA od czerwca br. w cenie od 899 euro.
•    Laptop HP ENVY 17 będzie dostępny w regionie EMEA od czerwca br. w cenie od 1099 euro.
*Szacowane ceny detaliczne. Ceny w sklepach mogą być inne.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również