Newsello.pl

HP przedstawia nową linię biznesowych notebooków, mobilnych stacji roboczych oraz monitorów

Odświeżona linia produktów obejmuje najsmuklejsze biznesowe notebooki HP EliteBook 800, mobilne stacje robocze HP ZBook 14u/15u oraz monitory 4K UHD HP EliteDisplay i Z Display.
HP EliteBook 800 (fot. materiały prasowe)
HP EliteBook 800 (fot. materiały prasowe)

Firma HP Inc. zaprezentowała linię nowych urządzeń, monitorów i akcesoriów adresowanych do nowoczesnego pracownika, w tym szereg wielokrotnie nagradzanych funkcji dostępnych w najlepiej sprzedających się notebookach serii HP EliteBook 800 oraz mobilnych stacjach roboczych HP ZBook 14u/15u. Wraz z całkowicie nową stacją dokującą HP Thunderbolt™ Dock G2 i nowymi monitorami 4K UHD HP EliteDisplay i Z Display oferują innowacyjne rozwiązania oraz wygodę klasy premium dostępną dla każdego użytkownika.

Zmieniły się reguły gry. Urządzenia, które były dotychczas wprowadzane w firmach, nie spełniają już potrzeb przyszłych pracowników, szczególnie tych z pokoleń od X do Z. Nasze najnowsze produkty EliteBook i ZBook wyznaczają nowe standardy w zakresie wzornictwa, wydajności i funkcjonalności. Od najsmuklejszych urządzeń na świecie do najmocniejszych zabezpieczeń w branży – HP zmienia oblicze tego, jak współcześni pracownicy korzystają z komputerów.– powiedział Benoit Bonnafy, vice president, Business Personal Systems EMEA, HP Inc.

Innowacje oparte na analizach

Współcześni pracownicy wymagają większej elastyczności, jeśli chodzi o miejsce i sposób wykonywania pracy. 62 procent ludzi pracuje więcej niż w jednym miejscu, a 81 procent pracuje również w czasie wolnym , co pokazuje zapotrzebowanie na urządzenia łączące ludzi w dowolnym miejscu i czasie.

W miarę jak zanikają granice tradycyjnych miejsc pracy, coraz ważniejsze staje się bezpieczeństwo. W ciągu ostatnich 24 miesięcy włamania do laptopów zgłosiło prawie 70 procent podmiotów, co dowodzi zapotrzebowania na solidne zabezpieczenia zapewniające stałą ochronę oraz elastyczność w razie ataku. Jednocześnie w miarę jak współpraca odgrywa coraz większą rolę w miejscu pracy, rośnie zapotrzebowanie na innowacyjne narzędzia. W centrum tych zmian jest komputer PC, a laptop to aktualnie najczęściej wykorzystywane urządzenie do spotkań i współpracy.

Wzornictwo i wygoda klasy Premium

Częścią każdego z ogłoszonych urządzeń są elementy wzornicze premium HP, wcześniej dostępny jedynie w modelach HP EliteBook 1000. Cechy charakterystyczne to zaostrzone linie oraz pokrywa z anodowanego aluminium, tworzące smukłe, wytrzymałe urządzenie, które może bez problemu sprostać codziennym wyzwaniom w pracy. Seria EliteBook 800 – co powinno szczególnie zainteresować użytkowników pracujących w wielu różnych miejscach – to pierwszy biznesowy notebook na świecie wyposażony w ultra-jasny wyświetlacz, który automatycznie dostosowuje się do zmieniającego się oświetlenia , co jest również dostępne w modelach ZBook 14u/15u.

Trwałość i zrównoważony rozwój idą w parze – coraz więcej firm chce zmaksymalizować inwestycje w sprzęt i zminimalizować wpływ na środowisko. Linia notebooków EliteBook 800 oraz modele ZBook 14u/15u przeszły wymagające testy MIL-STD-810G , a ich serwis jest łatwiejszy niż w przypadku wcześniejszych generacji. Modele ZBook 14u/15u mogą pochwalić się najwyższą wytrzymałością w branży, mając na uwadze, że to smukłe i lekkie 14- i 15-calowe notebooki. Urządzenia przeszły dwa dodatkowe testy MIL-STD, obsługi na powierzchniach roboczych i wstrząsu po upadku z wysokości, w celu uodpornienia ich na nieprzewidywalne warunki panujące w środowiskach technicznych. Urządzenia tej serii posiadają certyfikat ENERGY STAR® oraz są zarejestrowane w programie EPEAT® Gold , odzwierciedlając zaangażowanie HP w zrównoważony rozwój.

Linia EliteBook 800 obejmuje pierwsze na świecie notebooki z funkcją wyciszania hałasu podczas rozmowy , która usuwa niepożądane dźwięki w trybie indywidualnym lub poprawia jakość odbioru głosu w trybie konferencyjnym. Ta innowacyjna, wspierająca współpracę funkcja dostępna jest również w modelach ZBook 14u/15u. Wszystkie urządzenia wyposażone są w klawiaturę HP Premium Collaboration Keyboard, z wbudowanymi przyciskami do łatwego zarządzania połączeniami telefonicznymi, a także HP PhoneWise, jedyne na świecie rozwiązanie zgodne z systemem Windows, służące do wysyłania SMS-ów i wykonywania połączeń telefonicznych z komputera PC na urządzenia z systemami iOS i Android™.

Nowe komputery PC i stacje robocze obejmują:

HP EliteBook 800 to pierwszy z kilku notebooków HP wyposażonych w procesory Intel® Core™ ósmej generacji z technologią vPro™. Nawet 14-godzinnny czas pracy baterii z łatwością pozwala im działać przez cały dzień wypełniony ciężką pracą, a funkcja szybkiego ładowania HP Fast Charge pozwala naładować 50 procent baterii już w 30 minut .
o HP EliteBook 830 G5 zastępuje poprzedni model HP EliteBook 820 G4 z 13-calowym ekranem w 12-calowej obudowie.
o HP EliteBook 840 G5 to najsmuklejszy na świecie 14-calowy notebook biznesowy wyposażony w procesory Intel® Core™ ósmej generacji .
o Zarówno EliteBook 840, jak i HP EliteBook 850 G5 wyposażone są w układ graficzny AMD Radeon™ RX540 dla użytkowników wymagających większej wydajności podczas pracy w aplikacjach intensywnie korzystających z grafiki.
• Mobilne stacje robocze HP ZBook 14u/15u posiadają teraz popularną funkcję HP Sure View w celu zapewnienia większej prywatności użytkownika i jego danych, są to też pierwsze mobilne stacje robocze z zintegrowanym filtrem prywatności. Obydwa urządzenia wyposażono w procesory Intel® Core™ Quad Core ósmej generacji z technologią vPro™ oraz procesory graficzne AMD Radeon™ Pro umożliwiające wysoką i stabilną wydajność. Posiadają ponad 24 certyfikaty ISV dotyczące projektowania, CAD i innych profesjonalnych zastosowań.
o HP ZBook 14u G5 to najsmuklejsza na świecie stacja robocza, mierząca tylko 17,9 mm grubości i ważąca 1,48 kg (3,27 funta). ZBook 14u imponuje wzornictwem i opcjonalnie może być wyposażony w dotykowy wyświetlacz 4K z technologią anti-glare, co jest idealne dla mobilnych pracowników technicznych.
o Odświeżony HP ZBook 15u G5 wyposażony jest w procesor Intel® Core™ i5 lub i7 Quad Core z technologią vPro oraz procesor graficzny AMD Radeon™ Pro 3D zapewniające wysoką wydajność i niezawodność, a także do 2 TB pamięci na szybkim dysku. Jest on skierowany dla zaawansowanych mobilnych użytkowników. Oprogramowanie HP Performance Advisor zapewnia optymalną konfigurację, kompatybilność i wydajność.

Aby zapewnić porządek, styl i produktywność podczas pracy, HP zapowiada nową stację dokującą oraz monitory 4K:
HP Thunderbolt™ Dock G2 to najwszechstronniejsza stacja dokująca Thunderbolt™ , a jej wzornictwo pozwala użytkownikom utrzymać porządek i funkcjonalność w miejscu pracy, a jednocześnie umożliwia działowi IT obsługę dowolnego notebooka HP lub innego z funkcjami Thunderbolt™ i USB-C™. Ta niewielkich rozmiarów stacja dokująca zapewnia zasilanie, obsługuje do dwóch monitorów 4K i jest pierwszą na świecie stacją dokującą Thunderbolt™ opcjonalnie wyposażoną w moduł konferencji audio – doskonałe rozwiązanie do zamkniętych biur, niewielkich sal konferencyjnych lub innych, a wszystko to za pomocą jednego kabla.
• Nową stację dokującą można sparować z jednym z wprowadzanych na rynek monitorów HP 4K, aby umożliwić wielozadaniową pracę z czysto, wyraźnie wyświetlaną zawartością i aplikacjami. HP EliteDisplay S270n to pierwszy monitor HP EliteDisplay 4K, który może pobierać wideo i dane, a także ładować komputer z mocą 60 W za pomocą jednego kabla USB-C™. Aby spełnić wysokie wymagania inżynierów i projektantów, którzy potrzebują spójnej kalibracji kolorów, w nowych monitorach HP Z27 i HP Z32 kolory kalibrowane są fabrycznie, spełniając wymogi specyficznego sposobu pracy tych użytkowników. HP Z43, największy monitor HP 4K, przeznaczony jest dla użytkowników wymagających większego ekranu. Wszystkie trzy monitory 4K HP Z oferują 10-bitów koloru, dzięki czemu użytkownicy mogą zobaczyć ponad 1 miliard kolorów – miliony więcej niż na standardowych 6- lub 8-bitowych monitorach. Każdy z nowych monitorów Z Display 4K posiada także łącze USB-C™, które przesyła nie tylko wideo i dane, ale również dostarcza 65W mocy z powrotem do komputera.

Wiodące bezpieczeństwo w branży

Ponieważ bezpieczeństwo nadal stanowi priorytet dla firm i użytkowników, coraz większy wpływ wywiera na nie wybór odpowiednich urządzeń PC. Dlatego właśnie HP projektuje swoje komputery EliteBook i ZBook tak, aby były one najbezpieczniejszymi i najłatwiejszymi w obsłudze komputerami PC i stacjami roboczymi na świecie, a teraz są one wyposażone w jeszcze więcej funkcji bezpieczeństwa i zarządzania pozwalających im stawić czoła obecnym zagrożeniom.

Oprócz funkcji HP Sure View, HP Sure Click, Windows Hello, opcjonalnej kamery prywatnej oraz funkcji HP Multi-Factor Authenticate linia notebooków EliteBook 800 i modele ZBook 14u/15u oferują również HP Endpoint Security Controller – wbudowany sterownik sprzętowy stanowiący część zintegrowanego rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, które monitoruje, chroni i odzyskuje BIOS, system operacyjny oraz najważniejsze aplikacje w razie ataku. Jest to fizycznie odizolowany, zabezpieczony kryptograficznie układ, który jest dostępny wyłącznie w zapowiedzianych urządzeniach i posiada następujące funkcje:
• HP Sure Start Gen 4: W poprzedniej generacji funkcja HP Sure Start chroniła zarówno BIOS, jak i kopię BIOS-u zapisaną w pamięci systemowej. Funkcja Sure Start oferuje teraz ulepszone szyfrowanie w celu efektywniejszej ochrony urządzenia, oraz zwiększoną elastyczność i logowanie zdarzeń oprogramowania sprzętowego innych producentów .
• HP Sure Run: Najnowsza funkcja, która – w oparciu o możliwości Endpoint Security Controller – poszerza zakres sprzętowego samo-naprawiania się poprzez monitorowanie kluczowych procesów i aplikacji, takich jak programy antywirusowe, ostrzegając zarówno użytkownika, jak i dział IT w razie wystąpienia zmian, i automatycznie uruchamiając te procesy ponownie w razie zatrzymania .
• HP Sure Recover: Kolejna nowa funkcja w 2018 roku – umożliwia bezpieczne, automatyczne, oparte na sieci, odzyskiwanie obrazu oprogramowania za pomocą połączenia internetowego. Bez pomocy działu IT pracownicy będą mogli wczytać obraz systemu na komputerze PC, korzystając z obrazu udostępnionego przez HP lub ich firmę, nawet jeśli zawartość całego dysku została wykasowana.

Bezpieczeństwo to stale ewoluujący obszar i nikt nie może twierdzić, że poradził sobie z tym problemem, a to w jaki sposób dany producent komputerów PC traktuje bezpieczeństwo powinno być kwestią priorytetową podczas podejmowania przez firmę decyzji o zakupie  Chciałbym pochwalić podejście HP do bezpieczeństwa punktów końcowych, a także zaangażowanie firmy w bezpieczeństwo sprzętu, ponieważ powinno być ono istotnym czynnikiem wpływającym na decyzje każdego, kto kupuje komputer PC.– powiedział Patrick Moorhead, główny analityk Moor Insights & Strategy.

Ceny i dostępność

• HP EliteBook 830 G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 5749 PLN.
• HP EliteBook 840 G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 5999 PLN.
• HP EliteBook 850 G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 5849 PLN.
• HP ZBook 14u G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 3800 PLN.
• HP ZBook 15u G5 ma być dostępny w regionie EMEA od lutego w cenie od 3900 PLN.
• HP Elite Thunderbolt Dock G2 ma być dostępna w regionie EMEA od maja w cenie od 890 PLN.
• HP EliteDisplay S270n jest dostępny w cenie od 2618 PLN.
• HP Z27 4K UHD będzie dostępny w regionie EMEA od kwietnia w cenie od 2290 PLN.
• HP Z32 4K UHD jest dostępny w cenie od 3090 PLN.
• HP Z43 4K UHD jest dostępny w cenie od 2890 PLN.

Zapowiedziane urządzenia można obejrzeć na stoisku HP (Hala 4, Stoisko 4B40) na targach Mobile World Congress w Barcelonie - od 26 lutego do 1 marca 2018 r., a także 26 lutego 2018 r. na Pepcom MobileFocus Global, które odbędzie się podczas tegorocznej edycji MWC w Barcelonie

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również