Yi Home to nowoczesne połączenie monitoringu i urządzenia do komunikacji, które jest obsługiwane z poziomu smartfona. Sprzęt pozwala utrzymać kontakt z rodziną, porozumiewać się ze znajomymi i współpracownikami, a także obserwować na żywo wszystko, co dzieje się w domu lub biurze. Yi Home weszło na polski rynek pod marką Xiaoyi (będącą częścią giganta elektroniki użytkowej Xiaomi) i różni się od tego, co trafia do użytkowników w Chinach.
Jedna aplikacja, wiele możliwości
Jak działa kamera? Do obsługi potrzebna jest dostępna w języku polskim aplikacja, kompatybilna z systemami iOS i Android, dostępna w App Store, Google Play i na oficjalnej stronie marki.
- Dzięki niej zarządzanie kamerką jest możliwe za pomocą jednego palca – mówi Jakub Tomasiczek, dyrektor generalny firmy JBTS, oficjalnego dystrybutora w Polsce marki Xiaoyi. – Po zainstalowaniu program sam prowadzi użytkownika przez kolejne etapy konfiguracji kamery, umożliwia kontrolę nad kilkoma urządzeniami jednocześnie, zarządzanie dziennikami zdarzeń czy chronologicznymi zapisami monitoringu.
Aplikacja odpowiada też za komunikacyjne możliwości Yi Home. Sprzęt może służyć do przeprowadzenia biznesowego zebrania na odległość, kontaktu z bliskimi, przyjaciółmi na zasadzie podobnej, jak popularne narzędzia w rodzaju Skype. To możliwe m.in. dzięki dwustronnej komunikacji audio w czasie rzeczywistym. Dla kogo w takim razie jest Yi Home? - Praktycznie dla każdego, kto potrzebuje utrzymać kontakt z jakimś miejscem lub osobą. Od użytkownika zależy, czy sprzęt posłuży jako elektroniczna niania, monitoring garażu, domu, ogrodu, posesji, sklepu, przypilnuje pupila pod nieobecność właścicieli czy nawet umożliwi udział w ważnej konferencji – tłumaczy Jakub Tomasiczek.
Parametry na medal
Pod względem funkcji Yi Home to przede wszystkim bardzo wygodne i nowoczesne urządzenie monitorujące – kamerka wykryje każdy ruch w pomieszczeniu, a informację o tym wyśle na urządzenie mobilne. W kamerce zastosowano:
- szerokokątny obiektyw 111°,
- 4-krotny zoom,
- obiektyw wysokiej rozdzielczości (720p HD).
Urządzenie może pozostać w trybie czuwania przez 24 godziny dzięki zastosowaniu nieinwazyjnego czujnika podczerwieni 940 mm – pozwala to uzyskać podgląd pomieszczenia o każdej porze dnia i nocy. Dodatkowo użytkownik może wybrać jedynie szczególnie interesujący obszar z przekazywanego przez kamerę obrazu – umożliwia to reagować Yi Home np. jedynie na otwierające się drzwi wejściowe lub ruch w dziecięcym łóżeczku.
Przez Polskę do Europy
Dotychczas w naszym kraju dostępne były jedynie kamerki Xiaomi Yi z nieoficjalnej dystrybucji produkowane z myślą o rynku chińskim. Jednak w styczniu ruszyła oficjalna polska dystrybucja (tym samym pierwsza w Europie) sprzętu marki Xiaoyi, którą uruchomiła wrocławska firma JBTS. Warto wiedzieć, że kamerki przeznaczone na inne rynki nie będą działały w Polsce, nie połączą się z odpowiednimi serwerami. Lepiej więc uważać na sprzęt pochodzący z nieoficjalnych źródeł.
Apple „It’s Glowtime” – nowe urządzenia i AI w centrum uwagi [WIDEO]
Na konferencji „It’s Glowtime”, Apple zaprezentowało swoje najnowsze produkty i technologie, które mają ukształtować przyszłość ich ekosystemu.