Newsello.pl

Nagrzewnica gazowa: do czego służy i jak jej używać?

Nagrzewnica gazowa to doskonałe rozwiązanie do ogrzewania dużych pomieszczeń, takich jak hale sportowe, magazyny, szklarnie czy place budowy.
Nagrzewnica gazowa: do czego służy i jak jej używać?
Nagrzewnica gazowa: do czego służy i jak jej używać?

Stosunkowo tanie paliwo, prostota obsługi oraz bezpieczeństwo użytkowania sprawiają, że nagrzewnice gazowe cieszą się dużą popularnością.

Jak działa nagrzewnica gazowa?
Działanie nagrzewnicy gazowej (przykładowy model urządzenia zobaczysz na stronie http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/technika-grzewcza-i-ogrzewanie/ogrzewanie-przenosne/nagrzewnice/gazowe/nagrzewnica-gazowa-dedra-15-kw.html) polega na podgrzewaniu powietrza przepływającego przez urządzenie. Wentylator, wchodzący w skład nagrzewnicy, zasysa powietrze do wnętrza urządzenia. W otwartej komorze spalany jest gaz – mieszanka propan-butan. Po ogrzaniu powietrze wypychane jest na zewnątrz. Aby urządzenie działało prawidłowo, konieczne jest zapewnienie mu stałego dopływu powietrza. Istotnymi elementami nagrzewnicy gazowej, oprócz komory spalania i wentylatora, są także wyłącznik termiczny i termostat przegrzania. Odpowiedzialne są one za bezpieczeństwo pracy, ponieważ wyłączają urządzenie w momencie przegrzania. Bardzo przydatny jest również termostat pomieszczenia; dzięki niemu nagrzewnica wyłączy się, gdy powietrze w ogrzewanym wnętrzu osiągnie pożądaną temperaturę. Nowoczesne modele nagrzewnic posiadają także przewody odprowadzające spaliny - wpływa to korzystnie na warunki pracy w ogrzewanym pomieszczeniu. Przydatne są też pokrętła, za pomocą których płynnie regulować będziemy moc nagrzewnicy. Jeśli interesuje nas model przenośny, wybierzmy taki, który posiada kółka. Dzięki nim przenoszenie urządzenia pomiędzy odległymi pomieszczeniami nie będzie stanowiło problemu.

Gdzie sprawdzi się nagrzewnica?
Nagrzewnica gazowa to urządzenie pozwalające na ogrzanie powietrza w dużych pomieszczeniach. Świetnie sprawdzi się w halach sportowych, magazynach i warsztatach. Nagrzewnice często spotykane są także w kościołach. Warto wyposażyć się w to urządzenie, jeśli posiadamy szklarnię; przydatne będzie podczas imprez odbywających się pod dużym namiotem, zwłaszcza w chłodniejszym sezonie. Nagrzewnice gazowe przenośne często stosowane są na placach budowy oraz w obiektach, w których modernizowana jest instalacja centralnego ogrzewania. Sprawdzą się w ciągach komunikacyjnych, trudnych do ogrzania w przypadku innych rodzajów grzejników.

Czy to się opłaca?
Nagrzewnica gazowa to stosunkowo tani sposób na ogrzanie dużych przestrzeni. Dzięki niskim cenom gazu oraz dostępności tego paliwa, jest to jedna z najlepszych metod ogrzewania hal, magazynów, warsztatów i innych pomieszczeń przemysłowych. Nagrzewnica gazowa to urządzenie wydajne, zużywające niewielkie ilości paliwa w stosunku do ilości wygenerowanego ciepła. Regulacja mocy sprawia, że nagrzewnica sprawdzi się przez cały rok, zarówno zimą, jak i w sezonie wiosennym oraz jesiennym.

Nagrzewnica gazowa służy do ogrzewania powietrza przepływającego przez urządzenie. Sprawdzi się w przypadku dużych powierzchni wymagających ogrzania - jest rozwiązaniem stosunkowo tanim, wydajnym i bezpiecznym. Warto wypróbować nagrzewnicę gazową – stacjonarną lub przenośną – jeśli jesteśmy posiadaczami lub użytkownikami hal sportowych, namiotów, magazynów lub warsztatów.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

System MES, WMS, CRM

System MES, WMS, CRM - wszystko co musisz wiedzieć

Nowości
czwartek, 01 czerwca 2023, 23:17
W dobie digitalizacji, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na automatyzację swoich procesów. Pomocnymi elementami w tych działaniach są nowoczesne systemy, dzięki którym osiągają one sukces technologiczny, oszczędzając przy tym czas i zasoby.

Zobacz również