Newsello.pl

NASA rozważa zbadanie Tytana za pomocą drona

Największy księżyc Saturna może być źródłem wielu cennych informacji oraz miejscem, gdzie znajdziemy prawdziwe pozaziemskie życie...
NASA rozważa zbadanie Tytana za pomocą drona
NASA rozważa zbadanie Tytana za pomocą drona

Zakończona w 2017 roku misja bezzałogowej sondy Cassini dostarczyła nam bardzo wielu cennych informacji o Saturnie oraz jego księżycach, jednak odpowiedź na najbardziej fascynujące pytanie, nadal pozostaje tajemnicą.

Tytan, największy z księżyców Saturna, uważany jest przez niektórych za jeden z najbardziej ziemio-podobnych obiektów, jakie udało nam się odkryć. Posiada on atmosferę, zmienną pogodę oraz co najważniejsze – oceany, wypełnione ciekłym metanem. Pozwala to sądzić, że na powierzchni tytana, możemy znaleźć pierwotne formy obcego życia.

Nowe dane, zdobyte dzięki sądzie Cassini, skłoniły naukowców do rozważenia możliwości dokładniejszego zbadania Tytana. W tym celu, na jego powierzchnie miałby zostać wysłany specjalny, wielozadaniowy dorn typu Dragonfly (z ang. Ważka), który potrafi poruszać się zarówno po gruncie, jak i w powietrzu.

Dron miałby na przemian latać po całym księżycu setki kilometrów i lądować w różnych miejscach, gdzie zbierał by różne informacje. Umożliwić miał by to pluton, który napędzałby drona.

Dane pozyskane w ten sposób, mogą nam pomóc nie tylko odkryć faktyczne życie pozaziemskie, ale też pomóc nam zrozumieć jak powstało ono na Ziemi.

Więcej informacji o potencjalnej misji drona-ważki:

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Inne
poniedziałek, 21 grudnia 2020, 11:06
Aby ulokować swój produkt w Top 3, trzeba licytować pozycję na Ceneo. W artykule zdradzimy sposób, jak płacić mniej za licytowanie pozycji na Ceneo?

Zobacz również