Newsello.pl

NASA rozważa zbadanie Tytana za pomocą drona

Największy księżyca Saturna może być źródłem wielu cennych informacji oraz miejscem, gdzie znajdziemy prawdziwe pozaziemskie życie...
NASA rozważa zbadanie Tytana za pomocą drona
NASA rozważa zbadanie Tytana za pomocą drona

Zakończona w tym roku misja bezzałogowej sondy Cassini, dostarczyła nam bardzo wielu cennych informacji o Saturnie oraz jego księżycach, jednak odpowiedź na najbardziej fascynujące pytanie, nadal pozostaje tajemnicą.

Tytan, największy z księżyców Saturna, uważany jest przez niektórych za jeden z najbardziej ziemio-podobnych obiektów, jakie udało nam się odkryć. Posiada on atmosferę, zmienną pogodę oraz co najważniejsze – oceany, wypełnione ciekłym metanem. Pozwala to sądzić, że na powierzchni tytana, możemy znaleźć pierwotne formy obcego życia.

Nowe dane, zdobyte dzięki sądzie Cassini, skłoniły naukowców do rozważenia możliwości dokładniejszego zbadania Tytana. W tym celu, na jego powierzchnie miałby zostać wysłany specjalny, wielozadaniowy dorn typu Dragonfly (z ang. Ważka), który potrafi poruszać się zarówno po gruncie, jak i w powietrzu.

Dron miałby na przemian latać po całym księżycu setki kilometrów i lądować w różnych miejscach, gdzie zbierał by różne informacje. Umożliwić by to miał pluton, który napędzałby drona.

Dane pozyskane w ten sposób, mogą nam pomóc nie tylko odkryć faktyczne życie pozaziemskie, ale też pomóc nam zrozumieć jak powstało życie na Ziemi.

Więcej informacji o potencjalnej misji drona-ważki:

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Historia Science Fiction na kanale AMC! [fot. materiały prasowe]

Historia Science Fiction na kanale AMC!

Inne
środa, 25 kwietnia 2018, 13:07
Najsłynniejsi twórcy Sci-Fi, na czele z samym Jamesem Cameronem, opowiedzą o tym wyjątkowym gatunku w telewizyjnej serii, która odkryje przed nami tajemnicę sukcesu fantastyki naukowej!
"Zhakowani w Tajwanie" – dowiedzcie się więcej o niezwykłym wydarzeniu!

"Zhakowani w Tajwanie" – dowiedzcie się więcej o niezwykłym wydarzeniu!

Inne
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:41
"Haker" to słowo, które w ciągu ostatnich lat nabrało bardzo negatywnego wydźwięku... Skąd w takim razie Tajwański haker w Krakowie? Czy hakerzy mogą wykorzystać swoje umiejętności w szczytnych celach i pomóc społeczeństwu? Przekonajcie się sami!

Zobacz również