Newsello.pl

NASA rozważa zbadanie Tytana za pomocą drona

Największy księżyc Saturna może być źródłem wielu cennych informacji oraz miejscem, gdzie znajdziemy prawdziwe pozaziemskie życie...
NASA rozważa zbadanie Tytana za pomocą drona
NASA rozważa zbadanie Tytana za pomocą drona

Zakończona w 2017 roku misja bezzałogowej sondy Cassini dostarczyła nam bardzo wielu cennych informacji o Saturnie oraz jego księżycach, jednak odpowiedź na najbardziej fascynujące pytanie, nadal pozostaje tajemnicą.

Tytan, największy z księżyców Saturna, uważany jest przez niektórych za jeden z najbardziej ziemio-podobnych obiektów, jakie udało nam się odkryć. Posiada on atmosferę, zmienną pogodę oraz co najważniejsze – oceany, wypełnione ciekłym metanem. Pozwala to sądzić, że na powierzchni tytana, możemy znaleźć pierwotne formy obcego życia.

Nowe dane, zdobyte dzięki sądzie Cassini, skłoniły naukowców do rozważenia możliwości dokładniejszego zbadania Tytana. W tym celu, na jego powierzchnie miałby zostać wysłany specjalny, wielozadaniowy dorn typu Dragonfly (z ang. Ważka), który potrafi poruszać się zarówno po gruncie, jak i w powietrzu.

Dron miałby na przemian latać po całym księżycu setki kilometrów i lądować w różnych miejscach, gdzie zbierał by różne informacje. Umożliwić miał by to pluton, który napędzałby drona.

Dane pozyskane w ten sposób, mogą nam pomóc nie tylko odkryć faktyczne życie pozaziemskie, ale też pomóc nam zrozumieć jak powstało ono na Ziemi.

Więcej informacji o potencjalnej misji drona-ważki:

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak suszyć pranie? Oto wady i zalety dostępnych metod! [fot. Pixabay]

Jak suszyć pranie? Oto wady i zalety dostępnych metod!

Inne
piątek, 17 sierpnia 2018, 13:44
Mimo że w teorii nie ma w tym żadnej filozofii, to suszenie prania czasami może sprawiać niemałe problemy – zwłaszcza, jeśli powiesimy mokre rzeczy w nieodpowiednim miejscu. Dowiedz się jak skutecznie suszyć ubrania!
Nauka internetu dla seniorów z bezpłatnymi materiałami Aasy Netu [fot. materiały prasowe / Aasy Netu]

Nauka internetu dla seniorów z bezpłatnymi materiałami Aasy Netu

Inne
środa, 25 lipca 2018, 11:23
Komputery połączone z internetem to narzędzia, które umożliwiają rozwijanie swoich pasji i ułatwiają codzienne życie. Osoby, które się wychowały bez dostępu do sieci, nie powinni być z niej wykluczeni. Oto jak nauczyć bliskich korzystania z internetu!

Zobacz również