Newsello.pl

Nowe modele G-SHOCK FROGMAN GWF-D1000

W 1993 roku japońscy inżynierowie wprowadzili na rynek pierwszy zegarek G-SHOCK FROGMAN. Od samego początku ideą, która przyświecała projektowi było stworzenie zegarka przeznaczonego do najtrudniejszych podwodnych misji.
G-SHOCK FROGMAN GWF-D1000
G-SHOCK FROGMAN GWF-D1000

Dążąc do perfekcji, w ciągu 23 lat kolekcję udoskonalano czterokrotnie. Po 7 latach od wypuszczenia poprzedniej edycji, G-SHOCK prezentuje najnowsze „dziecko” będące owocem skrupulatnej pracy i jak każde kolejne dzieło marki, wzbijające się na absolutne wyżyny innowacji.

Nowy FROGMAN GWF-D1000 jest następnym, wielkim krokiem w temacie ewolucji technologicznej zegarków G-SHOCK. W rodzinie niezniszczalnych czasomierzy to pierwszy model z poczwórnym sensorem, dzięki któremu mierzenie głębokości wody, temperatury, ciśnienia atmosferycznego oraz wyznaczanie kierunku, nigdy wcześniej nie było tak precyzyjne. GWF-D1000 wskazuje głębokość do 80m pod wodą z dokładnością aż do 10cm, a temperaturę od -10C do 60C z dokładnością do 0,1C. Kompas jest horyzontalny, co sprawia, że działa również w pozycji pionowej zegarka, a nie wyłącznie w poziomej. Ciekawą i niezwykle istotną funkcją GWF-D1000 jest alarm automatycznie uruchamiający się gdy tylko nurek schodzi pod wodę z szybkością powyżej 10m/min, co pozwala uchronić m.in. przed chorobą dekompresyjną. Dzięki wskaźnikowi faz księżyca i pływów, FROGMAN pomoże określić najlepszą porę do nurkowania. Zegarek wyposażono również w pamięć mieszczącą 20 ostatnich pomiarów nurkowania, w skład której wchodzi godzina rozpoczęcia nurkowania, długość nurkowania, maksymalna osiągnięta głębokość wody oraz najniższa jej temperatura. Jak na zegarek do zadań głębinowych przystało, GWF-D1000 ma nie tylko bardzo czytelny, duży cyferblat, ale także znakomite podświetlenie Full-Auto Illuminator, automatycznie włączające się gdy w otoczeniu nie jest dostatecznie jasno.

Przy projektowaniu kolekcji, japońscy inżynierowie mocno skupili się także na zewnętrznych aspektach i detalach zegarka. Jak zawsze FROGMAN ma kopertę ze stali szlachetnej, jedynie pokrytą tworzywem sztucznym. Ten zabieg podnosi szczelność, bowiem stal nie rozszerza się pod wpływem ciśnienia panującego na dużych głębokościach, a tym samym nie przepuszcza wody. Dzięki wypełnieniu mechanizmu alfa żelem, który amortyzuje wszelkie uderzenia i drgania, w GWF-D1000 możliwe było zaaplikowanie szafirowego szkła, co stanowi także potwierdzenie klasy zegarka. Kolejną odpowiedzią na potrzeby nurków jest przedłużenie paska, dzięki czemu nowy G-SHOCK bez problemu można założyć nawet na bardzo grubą piankę. Kropką nad „i” jest dekiel z wygrawerowanym symbolem kolekcji FROGMAN ( frog z ang. żaba) – nurkującą żabą.

GWF-D1000 posiada również kilka charakterystycznych i typowych dla rodziny G-SHOCK funkcji. Wśród nich jest wstrząsoodoporność, czas światowy, stoper, timer, funkcja drzemki, 5 alarmów dziennych oraz wodoszczelność 200m wraz z zakręcanym deklem. Co więcej, FROGMAN „żywi się” energią słoneczną z wbudowanym wskaźnikiem naładowania baterii.

Zadaniem nowego G-SHOCK FROGMAN jest dostarczenie nurkowi dokładnych i precyzyjnych pomiarów, które pozwolą nie tylko na lepsze „eksploatowanie” głębin, ale także na podjęcie szybkich kroków ratunkowych w momencie niebezpieczeństwa. Tym samym, dedykowany podwodnych ekspedycjom zegarek wzbił się na absolutne wyżyny w zakresie perfekcji i profesjonalizmu.

Nowa kolekcja zegarków G-SHOCK Frogman to dwa modele: GWF-D1000-1 i GWF-D1000B-1. Zegarki w cenach ok. 5500-6000zł będą dostępne w sieci salonów Time Trend oraz u partnerów handlowych firmy ZIBI w lipcu br.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

System MES, WMS, CRM

System MES, WMS, CRM - wszystko co musisz wiedzieć

Nowości
czwartek, 01 czerwca 2023, 23:17
W dobie digitalizacji, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na automatyzację swoich procesów. Pomocnymi elementami w tych działaniach są nowoczesne systemy, dzięki którym osiągają one sukces technologiczny, oszczędzając przy tym czas i zasoby.

Zobacz również