Newsello.pl

Start-upy z programu Challenge Up! pokazują spektrum możliwości Internetu

Intel, Cisco i Deutsche Telekom połączyły siły, by wspierać rozwój startupów.
fot. ip
fot. ip

Zakończyła się pierwsza edycja programu Challenge Up! 12 najlepszych startupów zaprezentowało na konferencji unBound Digital w Londynie swoje rozwiązania z obszaru Internetu rzeczy.

Stworzenie rozwiązań IoT do zastosowania w rozmaitych obszarach – od analiz, przez inteligentne technologie po nowoczesny przemysł – jest efektem intensywnego, trwającego sześć miesięcy programu inkubacyjnego, do którego dołączyli uczestnicy z całej Europy. Centra programu znalazły się w Berlinie, Dublinie, Krakowie oraz Londynie.

Sam program dostarczył startupom nie tylko wsparcie finansowe, ale również dał dostęp do sieci partnerskich oraz innych zasobów wszystkich trzech zaangażowanych koncernów. Ponadto, wschodzące firmy na bieżąco korzystały ze wsparcia mentorskiego a także wsparcia trzech koncernów, by start-up udoskonalił swoją ofertę oraz poszerzył możliwości działania. W praktyce oznacza to, że N-Joins dostarcza oprogramowanie, podczas gdy Cisco jest dostawcą sprzętu, a Deutsche Telekom infrastruktury chmurowej. Intel z kolei odpowiada za techniczne przystosowanie usługi do wymagań rynku.


Startup Senic, pracujący nad inteligentnymi urządzeniami, zainicjował wspólny projekt inteligentnego biura, poprzez zintegrowanie własnego kontrolera Nuimo z opartymi na układach Intela komputerami oraz z systemem wideokonferencyjnym Cisco TelePresence. Produkt Senic zostanie zintegrowany z platformą Deutsche Telekom Qivicon dla inteligentnego domu.

ProGlove produkuje inteligentne rękawice dla pracowników fabryk. Celem jest zbudowanie inteligentnego łańcucha dostaw, poprzez integrację urządzenia ProGlove z monitoringiem poszczególnych elementów łańcucha, takich jak magazyny i firmy logistyczne. Rozwiązanie zostanie zaprezentowane wybranym klientom Cisco, Intela i Deutsche Telekom.

SEMSEYE, który okrzyknięto Google Analytics dla sieci detalicznych i centrów handlowych, przy wsparciu Intela ruszył już ze swoim pilotażowym projektem w Dublinie. Na stadionie piłkarskim Croke Park oraz w muzeach i bibliotekach SEMSEYE jest używane do monitorowania natężenia ruchu ludzi. Dodatkowo Deutsche Telekom zainstalował SEMSEYE w pięciu flagowych salonach w Rumunii, a w przyszłości zainstaluje rozwiązanie w dwóch salonach w Polsce.

W czasie trwania programu, 12 startupów z całej Europy zaskoczyło skutecznymi rozwiązaniami z obszaru Internetu rzeczy, które mogą sprawdzić się w realnych zastosowaniach – od mierzenia i podtrzymywania poziomu cukru w czasie rzeczywistym u diabetyków (Admetsys) po oszczędzanie czasu kierowców, dzięki zbieraniu w czasie rzeczywistym informacji o wolnych miejscach parkingowych (HiPark).

Podczas dwudniowej konferencji startupy zaprezentowały przykłady zastosowania swoich rozwiązań gronu mentorów, w skład którego weszli Elias Drakopoulos (Deutsche Telekom), Mike Flannagan (Cisco) oraz Christian Morales (Intel). Wśród publiczności znalazło się ponad 50 szefów firm oraz ekspertów w zakresie biznesu i technologii. Dodatkowo, rozwiązaniom opracowanym przez startupy mogło się przyjrzeć ponad 2 500 uczestników unBound Digital z 30 różnych krajów. Prezentacje były zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy zwycięskich zespołów, z których każdy pracował pod okiem trzech mentorów.

„W ciągu ostatnich sześciu miesięcy byłem świadkiem naprawdę wytężonego wysiłku. Jestem podekscytowany, widząc namacalne efekty pracy nad rozwiązaniami IoT w szerokim zakresie – od zastosowań przemysłowych po inteligentne miasta – oraz dostrzegając korzyści, jakie przyniosą one naszym klientom oraz partnerom. Jestem przekonany, że Challenge Up! będzie nadal przyciągać uwagę europejskiego sektora IoT i przyczyni się do wielu innowacji i przyspieszonego rozwoju gospodarki cyfrowej” – powiedział Christian Morales, wiceprezes i dyrektor generalny Intela w regionie EMEA.

Internet rzeczy otwiera nieograniczone możliwości. Aby wprowadzić je w życie, Challenge Up! zrzesza technologicznych liderów i buduje innowacyjny ekosystem. Nie mogę się doczekać, kiedy tych 12 rozwiązań odniesie sukces na całym świecie” – powiedział Mike Flannagan, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Data & Analytics Business.

„Zainicjowaliśmy program Challenge Up!, by wspierać startupy z pomysłami z dziedziny Internetu rzeczy. Praca z tymi firmami, wspieranie ich rozwoju i pomaganie we wprowadzaniu rozwiązań na rynek przynosi korzyści obu stronom – zarówno startupom jak i Deutsche Telekom. Młode przedsiębiorstwa otrzymują unikalną wiedzę oraz dostęp do zasobów, które pomagają im się rozwijać. Z drugiej strony, my otrzymujemy cenne usługi i rozwiązania, które możemy zaoferować naszym klientom B2B. Sukces naszego przedsięwzięcia pokazuje, jak ważne jest zbudowanie odpowiedniego ekosystemu niezbędnego dla rozwoju innowacji” – powiedział Elias Drakopoulos, wiceprezes Deutsche Telekom (Europe B2B).

Wyłonione startupy rozwijają technologie, które monitorują, regulują i udoskonalają systemy w wielu branżach, takich jak handel detaliczny, inteligentne domy, analityka czy służba zdrowia. Pełną listę startupów można znaleźć pod adresem: http://challengeup.eu/

Młode firmy zainteresowane uczestnictwem w kolejnej edycji programu Challenge Up! mogą dokonać wstępnej rejestracji na stronie http://challengeup.eu/

 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Inne
poniedziałek, 21 grudnia 2020, 11:06
Aby ulokować swój produkt w Top 3, trzeba licytować pozycję na Ceneo. W artykule zdradzimy sposób, jak płacić mniej za licytowanie pozycji na Ceneo?

Zobacz również