Transmisja sportowa ma jednak swoje prawa, tu nie ma miejsca na półśrodki, przerwy w transmisji i słabą widoczność. Radzimy, jak przygotować się do oglądania meczy i w jakie akcesoria warto się zaopatrzyć.
Hasło „zestaw kibica” większości fanów piłki może kojarzyć się dość jednoznacznie – z koszulką w narodowych barwach, odpowiednim nakryciem głowy i hałaśliwym instrumentem dętym. Niektórym na to hasło skojarzą się pewnie jeszcze napoje wyskokowe i niekoniecznie zdrowe przekąski, ale tak naprawdę podstawowym skojarzeniem powinien być odpowiednio przemyślany i skomponowany zestaw sprzętu, dzięki któremu będziemy mogli wygodnie i bez problemów cieszyć oczy grą biało-czerwonych.
W czasie Euro czy Mistrzostw Świata producenci telewizorów intensywniej niż kiedykolwiek bombardują nas reklamami swoich najnowszych modeli, jednak tak naprawdę w okresie tym nie następuje zwykle jakiś gigantyczny wzrost sprzedaży tych urządzeń. Statystki pokazują, że wzrost sprzedaży w tym segmencie jest raczej stały.
Rzadko zdarza się, by ktoś wymienił telewizor wyłącznie dlatego, że nadchodzi duża impreza sportowa - tym bardziej, że w większości polskich domów znajdują się już nowoczesne, płaskie odbiorniki TV. Nie znaczy to jednak, że nie warto rozważyć „doposażenia” pod jej kątem swojego centrum multimedialnego.
Zadbaj o widoczność
Jeśli zamierzamy oglądać mecz w szerszym gronie, koniecznie trzeba pomyśleć o zapewnieniu odpowiednio dobrej widoczności wszystkim oglądającym – nikt nie chce wszak przegapić najważniejszego gola turnieju. Doskonałym rozwiązaniem będzie to odpowiedni uchwyt, umożliwiający nie tylko zamontowanie telewizora na ścianie, ale również wygodne, płynne i błyskawicznie regulowanie jego pozycji, tak by wszyscy goście idealnie widzieli, co dzieje się na ekranie.
Godnym polecenia z tej kategorii będzie uchwyt HAMA FULLMOTION – idealnie płaski (co jest bardzo istotne, gdy telewizor pozostaje w standardowej pozycji „przy ścianie”), wyposażony w system bezstopniowej regulacji oraz cały zestaw przydatnych funkcji m.in. zwijarkę kabla, wbudowaną poziomicę, możliwość obrotu o 180 st. Wykonany z najwyższej jakości blachy stalowej uchwyt utrzyma telewizor o wadze nawet do 25 kilogramów.
Obraz jak żyleta
Większość kluczowych dla polskich kibiców meczów Euro 2016 będzie dostępna w publicznych, niekodowanych kanałach telewizyjnych – to o tyle dobra wiadomość, że zarówno Polsat, jak i TVP nadają sygnał w bardzo dobrej jakości HD. Sygnał taki odbierać można za pośrednictwem anten DVB-T, dlatego warto zadbać o to, by niezależnie od warunków (np. pogodowych) móc cieszyć się obraz najwyższej jakości. Innymi słowy, należy zaopatrzyć się w odpowiednio dobrą antenę – np. antenę pokojową HAMA HD38, wyróżniającą się funkcją wzmocnienia sygnału o 38 dB oraz możliwością podłączenia adaptera 12 V-DC do zasilania prądem z samochodu, przyczepy kempingowej lub łodzi motorowej (to idealne rozwiązanie w przypadku transmisji w plenerze).
Wygodna obsługa
Niemniej ważny jest również komfort obsługi całego naszego zestawu telewizyjnego – jeśli w jego skład wchodzi więcej niż jedno urządzenie (p. telewizor + dekoder + amplituner, może nam wkraść się tzw. pilotowy chaos, czyli sytuacja, w której pod ręką mamy tyle pilotów, że zaczynamy zapominać, który do czego służy. Rozwiązaniem jest niedrogi i wygodny w obsłudze pilot uniwersalny, za pomocą którego możemy wygodnie sterować funkcjami nawet do ośmiu różnych sprzętów Przykładowy HAMA 8w1 obsługuje ponad 1000 różnych modeli najpopularniejszych marek.
Apple „It’s Glowtime” – nowe urządzenia i AI w centrum uwagi [WIDEO]
Na konferencji „It’s Glowtime”, Apple zaprezentowało swoje najnowsze produkty i technologie, które mają ukształtować przyszłość ich ekosystemu.