Newsello.pl

Wyniki sprzedażowe Playstation 4 – Sony ma się czym chwalić!

Dość powiedzieć, że sprzedaż Playstation 4 przekroczyła 70,6 milionów urządzeń na całym świecie! A to nie wszystko...
Wyniki sprzedażowe Playstation 4 – Sony ma się czym chwalić!
Wyniki sprzedażowe Playstation 4 – Sony ma się czym chwalić!

Firma Sony Interactive Entertainment (SIE) ogłosiła dzisiaj, że osiągnięto nowe rekordy sprzedaży komputerowego systemu rozrywkowego PlayStation®4 (PS4™) oraz systemu wirtualnej rzeczywistości PlayStation®VR (PS VR), a także rekordy sprzedaży oprogramowania na PS4 i PS VR.

Oto szczegółowe Dane:

  • Klienci na całym świecie kupili łącznie ponad 70,6 milionów sztuk PS4 na całym świecie – są to dane na dzień 3 grudnia 2017 r.
  • W sklepach detalicznych na całym świecie oraz w formie elektronicznej w PlayStation®Store sprzedano ponad 617,8 milionów kopii oprogramowania PS4 – stan na 3 grudnia 2017 r.
  • Wykorzystując impet sprzedaży PS4, system wirtualnej rzeczywistości PS VR sprzedał się łącznie na całym świecie w liczbie ponad 2 milionów egzemplarzy, wg stanu na 3 grudnia 2017 r.
  • Wg danych na 3 grudnia 2017 r., na PS VR wydano 150 gier, sprzedając ponad 12,2 milionów kopii w sklepach detalicznych na całym świecie oraz w formie elektronicznej w PlayStation Store.

Cieszy nas, że tak wielu użytkowników korzysta z możliwości rozrywkowych oferowanych przez PlayStation 4 – powiedział Andrew House, prezes firmy Sony Interactive Entertainment. – Jestem z tego powodu bardzo wdzięczny zarówno fanom, jak i naszym partnerom. To dzięki ich zaangażowaniu PlayStation od swojego startu w 1994 r. stało się największą siecią rozrywki konsolowej na świecie. Będziemy nadal pracować nad utrzymaniem tego impetu i zrobimy wszystko, by PS4 pozostało najlepszym miejscem do grania.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, oferta tytułów na PS4 będzie się nadal rozszerzać, dołączą do niego takie, wyczekiwane na całym świecie gry, jak God of War, Detroit: Become Human, Spider-Man, Shadow of the Colossus, Dreams, Days Gone (SIE WWS), Far Cry 5 (Ubisoft) oraz Monster Hunter: World (Capcom). W chwili obecnej tworzymy kolejne gry i treści na PS VR (jest ich ponad 130), które ukażą się do końca 2018 r. Wśród nich są tak niecierpliwie oczekiwane tytuły, jak The Inpatient i Bravo Team (SIE WWS) wykorzystujące unikalne doświadczenia VR.

Firma SIE deklaruje, że nadal będzie rozwijać rozrywkową ofertę i wrażenia na PS4 i PS VR, które są możliwe jedynie na PlayStation.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Historia Science Fiction na kanale AMC! [fot. materiały prasowe]

Historia Science Fiction na kanale AMC!

Inne
środa, 25 kwietnia 2018, 13:07
Najsłynniejsi twórcy Sci-Fi, na czele z samym Jamesem Cameronem, opowiedzą o tym wyjątkowym gatunku w telewizyjnej serii, która odkryje przed nami tajemnicę sukcesu fantastyki naukowej!
"Zhakowani w Tajwanie" – dowiedzcie się więcej o niezwykłym wydarzeniu!

"Zhakowani w Tajwanie" – dowiedzcie się więcej o niezwykłym wydarzeniu!

Inne
poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:41
"Haker" to słowo, które w ciągu ostatnich lat nabrało bardzo negatywnego wydźwięku... Skąd w takim razie Tajwański haker w Krakowie? Czy hakerzy mogą wykorzystać swoje umiejętności w szczytnych celach i pomóc społeczeństwu? Przekonajcie się sami!

Zobacz również