Newsello.pl

"Zhakowani w Tajwanie" – dowiedzcie się więcej o niezwykłym wydarzeniu!

"Haker" to słowo, które w ciągu ostatnich lat nabrało bardzo negatywnego wydźwięku... Skąd w takim razie Tajwański haker w Krakowie? Czy hakerzy mogą wykorzystać swoje umiejętności w szczytnych celach i pomóc społeczeństwu? Przekonajcie się sami!
"Zhakowani w Tajwanie" – dowiedzcie się więcej o niezwykłym wydarzeniu!
"Zhakowani w Tajwanie" – dowiedzcie się więcej o niezwykłym wydarzeniu!

Grupa Nieformalna Lokalni Bohaterowie, Koło Naukowe Kulturoznawców UJ, Wydziałowa Rada Samorządu Studentów Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ i Fundacja Hackerspace Kraków zapraszają na wydarzenie "Zhakowani w Tajwanie", które odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku, o godzinie 15:30, w sali A1-08 na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ na ulicy prof. Stanisława Łojasiewicza 11.

Co na Was czeka?

"Zhakowani w Tajwanie" to spotkanie składające się z trzech wykładów tematycznych. Pierwszy wykład poprowadzi gość główny Wu Min Hsuan, pseudonim  TTcat, z Tajwanu, który opowie o swojej pracy społecznej dla tajwańskiego społeczeństwa, o wykorzystaniu nowych technologii i aktywizmie. TTcat podzieli się swoimi doświadczeniami w pracy dla tajwańskiej organizacji G0V, która zajmuje się m.in. transparentnością rządu. Zdradzi również tajemnice jak w pracy dla społeczeństwa połączyć nauki społeczne z naukami ścisłymi.

Drugi wykład poprowadzony zostanie przez Shannon Chia-Wen Liao, mieszkającą w Krakowie studentkę z Tajwanu. Shannon opowie o kulturze i tradycjach na Tajwanie oraz podzieli się swoimi wrażeniami dotyczącymi pobytu w Polsce i różnic kulturowych, które dostrzegła.

Trzeci wykład poprowadzi Jakub “Bell” Kowalik z Fundacji Hackerspace Kraków. Prelekcja będzie dotyczyła hakerów – tego kim są, czym się zajmują i czy możemy dokonać podziału na dobrych i złych hakerów.

Program wydarzenia:

  • 15:30 - 16:30 - Tajwański haker, prow. Wu Min Hsuan “TTcat” (j.angielski)
  • 16:30 - 17:30 - “Polish” Taiwan ?, prow. Shannon Chia-Wen Liao
  • 17:30 - 18:00 - przerwa - podwieczorek (catering)
  • 18:00 - 19:00 - Dobry czy zły haker?, prow. Jakub “Bell” Kowalik - Hackerspace Kraków.

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Jak oszczędnie licytować pozycję na Ceneo?

Inne
poniedziałek, 21 grudnia 2020, 11:06
Aby ulokować swój produkt w Top 3, trzeba licytować pozycję na Ceneo. W artykule zdradzimy sposób, jak płacić mniej za licytowanie pozycji na Ceneo?

Zobacz również